Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 14d. 11:27 , atnaujinta: 2012 lapkričio 14d. 16:22

„Ryanair“ pavasarį grįš į Kauną

Ryanair
Postimees.ee / Ryanair

Susisiekimo ministro teigimu, Kauno oro uostas jau pavasarį vėl galės džiaugtis didesniais keleivių srautais. Keleivių čia sumažėjo nuo lapkričio 7-osios, kai „Ryanair“ nemažai savo skrydžių perkėlė į Vilnių.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienį parašė, kad „Ryanair“ jau pavasarį vėl skraidins keleivius iš Kauno oro uosto.

„Kaip mes ir tikėjomės, „Ryanair“ pavasarį grąžins daugelį skrydžių į Kauno oro uostą. Nuo kovo pabaigos jau pardavinėjami bilietai devyniomis kryptimis. Baigtinis tvarkaraštis paaiškės kiek vėliau“, – rašo E.Masiulis.

Nuo lapkričio 7 dienos iš Kauno į Vilnių „Ryanair“ perkėlė penkis maršrutus. Iš Kauno žiemą skraidoma tik į Bristolį, Dubliną, Frankfurtą ir Londono Stanstedo oro uostą.

„Ryanair“ Lietuvoje dirba nuo 2005 metų. Į Vilnių buvo perkelti skrydžiai į Briuselį, Lidsą, Liverpulį, Korpą, Lutoną ir Oslą. Nuo kovo vidurio žadėtas dar vienas skrydis į Diuseldorfą.

Tokiais pokyčiais itin piktinosi Kauno verslininkai, kurie tvirtino dėl to patirsią didelių finansinių nuostolių – sumažės turistų, kurie pastaruoju metu užpildydavo viešbučius, lankėsi restoranuose, kavinėse, muziejuose.

Kol kas „Ryanair“ skelbia pardavinėjanti bilietus iš Kauno oro uosto į Alikantę, Birmingamą, Bristolį, Dubliną, Edinburgą, Londono Gatviko ir Stanstedo oro uostus, Palmą ir Maltą. Tai gali būti dar ne visos kryptys, kuriomis „Ryanair“ skraidys, nes galutinis tvarkaraštis kol kas nepaskelbtas.

Kauno meras Andrius Kupčinskas kartu su Kauno rajono vadovais susitikę su Susisiekimo ministerijos atstovais ir naujuoju Kauno oro uosto vadovu Povilu Ugiansku kalbėjosi apie tolimesnį savivaldybių bendradarbiavimą su oro uostu.

„Sutarėme, kad tolesnis abiejų savivaldybių ir oro uosto bendradarbiavimas yra įmanomas, tačiau iškėlėme ir savo sąlygų. Miesto savivaldybės nedomina vien išvykstamasis, emigracinis turizmas, mūsų tikslas – atvykstamojo turizmo plėtra. Taip pat atkreipėme dėmesį, kad šiuo metu jungtis su Rygos oro uostu turistams yra nepatogi, todėl pasiūlėme į Kauno oro uosto skrydžių sąrašą įtraukti jungiamąjį skrydį su, pavyzdžiui, Kopenhaga arba Varšuva. Kalbėjome ir apie pagalvės mokesčio taikymą ne tik kurortiniams miestams. Tokia įstatymo pataisa jau yra užregistruota Seime“, – tvirtino Kauno meras A. Kupčinskas.

Kauno rajono valdžia nusivylusi

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas tvirtina esąs nusivylęs Susisiekimo ministerijos politika, nes rodomas išskirtinis dėmesys Vilniui, o Karmėlavoje puoselėti ambicingi planai liko neįgyvendinti. O nauji ministerijos atstovų svarstymai apie pigų skrydžių bendrovės „Ryanair“ veiklos suaktyvinimą Kauno oro uoste kol kas tik teoriniai.

„Savivaldybė finansiškai prisideda prie valstybinės įmonės „Kauno aerouostas“ skrydžių rinkodaros, tačiau Kauno rajono žmonės negauna jokios grąžos. Prašėme ministerijos apšviesti į oro uostą vedančią magistralę, sutvarkyti šaligatvį, tačiau paramos nesulaukėme. Aš jau nekalbu apie žadėtą aplinkkelio nutiesimą, spartesnį darbo vietų kūrimą“, – po antradienį įvykusio susitikimo su susisiekimo viceministru Rimvydu Vaštaku kalbėjo V.Makūnas.

Kauno rajono meras priminė, kad Susisiekimo ministerija patvirtino 2010-2012 metų Lietuvos pasiekiamumo oro transportu gerinimo programą ir prioritetus, tačiau jų nesilaiko. Esą ministerija nusprendė atsisakyti Vilniaus oro uosto, kaip prestižinių Lietuvos vartų, statuso ir leido čia skraidyti pigių skrydžių bendrovėms, nors programoje toks statusas buvo numatytas Kauno oro uostui. Todėl Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ skrydžius  iš Karmėlavos ėmė kelti į Vilnių. Dėl tokių sprendimų Kauno oro uostas ėmė prarasti keleivių srautus.

„Kiekvienam logiškai protaujančiam žmogui aišku, kad Lietuva yra ne tik Vilnius, o centralizacija ir vienos įmonės protegavimas trukdo konkurencijai“, – piktinosi V.Makūnas.

Gali kreiptis į teismą

Kauno miesto meras A.Kupčinskas rugsėjį kreipėsi į Konkurencijos tarybą, prašydamas inicijuoti tyrimą dėl Susisiekimo ministerijos veiksmų sudarant skirtingas konkurencines sąlygas Kauno ir Vilniaus oro uostams. Šį antradienį Konkurencijos taryba paskelbė apie sprendimą nepradėti tyrimo.

„Nagrinėjamų teisės aktų nuostatos galioja iki 2012 metų gruodžio 31 dienos, ir Konkurencijos tarybos sprendimas, tikėtina, neturėtų įtakos konkurencijai atitinkamoje rinkoje, nes, pabaigus tyrimą, teisės aktai būtų jau netekę galios“, – rašoma tarybos išvadose.

Vis tik Konkurencijos taryba neatmeta galimybės, kad Susisiekimo ministerija, patvirtinusi Lietuvos pasiekiamumo oro transportu gerinimo 2010-2012 m. programą ir pasirinkusi prioritetines kryptis, galėjo pažeisti įstatymą. Todėl Konkurencijos tarybos išvadose pabrėžiama, kad dėl patirtos žalos Kauno miesto savivaldybė gali kreiptis į teismą.

Kauno savivaldybės duomenimis, 2011 m. Kauno oro uoste atlikta 9,2 tūkst. skrydžių, buvo perskraidinta daugiau nei 872 tūkst. keleivių ir pervežta 4221 tūkst. tonų krovinių. Teigiama, kad bendrovei „Ryanair“ į Vilnių perkėlus 13 iš 24 skrydžių, Kauno oro uostas gali prarasti pusę savo keleivių srauto.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką