Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliai nuties oro tiltą į Turkiją

Šiaulių oro uostas
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių oro uostas
Šaltinis: Šiaulių naujienos
0
A A

Panašu, kad jau šį rudenį šiauliečiams, susigundžiusiems pailsėti egzotiniuose kraštuose, nebereikės vykti į Vilnių. Nuo rugsėjo mėnesio iš Šiaulių oro uosto bus vykdomi čarteriniai turistiniai skrydžiai į Turkiją.

Tiesa, kad ši idėja taptų realybe, miestui pasakyti ačiū neužtenka. Šiaulių miesto valdžia gegužės 8 dieną rinksis į neeilinį tarybos posėdį ir svarstys, ar gali skirti 250 tūkst. reklaminei kampanijai ir dar 100 tūkst. litų oro uosto infrastruktūros vystymui.

Ateityje – kitos egzotinės šalys?

Šiaulių miesto valdžia tikina, kad Šiauliai dažniausiai pristatomi kaip logistikos miestas. Dėl šios priežasties stengiamasi kiek įmanoma stipriau vystyti oro uostą. Miesto meras Justinas Sartauskas tikina, kad čarteriniai skrydžiai buvo vykdomi ir anksčiau – iš Šiaulių išskrenda įvairios Lietuvos misijos, tarp jų – į Afganistaną, iš Šiaulių gabenami žvejai ir pan. Tačiau turistinių poilsinių kelionių iki šiol nebuvo.

„Norime šiauliečiams sudaryti geresnes sąlygas nuvykti į užsienio šalis. Dabar reikia vykti į Vilnių, atstumas didelis, sunku rasti, kur palikti automobilį ir pan. Oro uostas užmezgė neblogus ryšius su viena iš turistinių kelionių agentūra „Go planet“. Dabar priėjome prie esminio klausimo – vykdyti ar ne turistinius skrydžius iš Šiaulių oro uosto“, – sakė miesto meras, pridurdamas, kad šiuo metu iniciatyvą aktyviai rodo Turkijos ambasada.

„Norime šiauliečiams sudaryti geresnes sąlygas nuvykti į užsienio šalis. Dabar reikia vykti į Vilnių, atstumas didelis, sunku rasti, kur palikti automobilį ir pan.“, – sako Šiaulių meras.

„Pirmadienį organizuotame susirinkime dalyvavę Šiaulių miesto tarybos nariai pritarė, kad mes vykdytume čarterinius turistinius skrydžius. Pradžioje į Turkiją, o vėliau galbūt atsiras ir kitos kryptys. Gali atsirasti ir Egiptas, ir kita egzotinė šalis“, – aiškino meras.

Pakils ne mažiau nei keturi lėktuvai

Planuojama, kad pirmasis lėktuvas į Turkiją pakils jau rugsėjo pradžioje. Numatyta, kad rugsėjo-spalio mėnesiais iš Šiaulių oro uosto į Antaliją pakils mažiausiai keturi lėktuvai. Nepriklausomai nuo to, ar bus surinkta pakankamai keleivių.
 
„Jei bus sulaukta didelio susidomėjimo, gali pakilti ir 7 lėktuvai, dar vienas – grįžtamasis, kuris parskraidins keleivius“, – sakė miesto meras.

J.Sartauskas aiškino, kad dvejiems metams pasirašyta sutartis kiek rizikinga. „Rizika didžiulė, nes vieno lėktuvo nuoma vienam skrydžiui kainuoja per 100 tūkst. litų. Viename lėktuve, jei neklystu, yra 148 vietos“, – teigė J. Sartauskas ir pridūrė, kad per šiais metais organizuojamus septynis skrydžius tikimasi sulaukti 1000 keleivių.

Kelionių agentūros „Go planet“ duomenimis, kiekvieno reiso iš Vilniaus į Antaliją metu skrenda apie 30 latvių. Tikimasi, kad juos pavyks parsivilioti į Šiaulius. Jei naujieji šiauliečiams siūlomi skrydžiai į egzotinius kraštus bus paklausūs, kitąmet pavasarį ir rudenį bus suorganizuota net 30 skrydžių.

Investuotos lėšos sugrįžtų

Vis dėlto kad ši graži idėja taptų realybe, būtinos lėšos. Šiaulių miesto valdžia turėtų skirti 250 tūkst. reklaminei kampanijai, dar 100 tūkst. – oro uosto infrastruktūros vystymui. „Planuojama tuos 250 tūkst. sumokėti per dvejus metus. Šiemet 125 tūkst. litų iš viršplaninių lėšų ir tiek pat kitais metais. O infrastruktūrai lėšas skirsime iš privatizavimo“, – sakė J.Sartauskas ir pridūrė, kad šiai idėjai dar turi pritarti Tarybos nariai.

Kad ši graži idėja taptų realybe, būtinos lėšos. Šiaulių miesto valdžia turėtų skirti 250 tūkst. reklaminei kampanijai, dar 100 tūkst. – oro uosto infrastruktūros vystymui.

Už šiuos pinigus ant lėktuvų sparnų būtų uždėtas Šiaulių miesto herbas su nuoroda į internetinį miesto puslapį, taip pat oro uosto šaukinys. „Beje, mūsų lėšos, skirtos reklamai, sugrįžtų į Šiaulių oro uostą. Nes už kiekvieną nusileidusį lėktuvą oro uostas gautų maždaug 1500 eurų. Jeigu mes šiemet turime 8 nusileidimus, kitais metais – gal 30, tai mūsų investuotos lėšos tikrai sugrįžtų“, – teigė miesto meras.

Būtina tobulinti oro uostą

Kaip jau buvo minėta, pinigų reikia ne tik reklamai. Šiaulių oro uostas nėra pritaikytas keleivių skraidinimui. „Žmonės, vykdami keliauti, į oro uostą gali atvykti savo automobiliais. Klausimas – kur juos palikti. Jau yra parinkta vieta, kur bus įrengta automobilių saugojimo aikštelė. Kaina už saugojimą bus simbolinė“, – sakė J. Sartauskas. Taip pat, anot mero, reikėtų pasirūpinti niuansais dėl keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo iš lėktuvo. „Šiuo metu net kėdžių trūksta. Reikia pasirūpinti, kad žmonės jaustųsi komfortiškai, galėtų atsisėsti, tinkamai pasidėti bagažą ir pan.“ – sakė J.Sartauskas. Būtent šiems darbams atlikti ir reikalinga 100 tūkst. litų suma.

Šiais metais bilietai pigesni

Nors Šiaulių miesto taryba dar nepatvirtino, jog šios idėjos įgyvendinimui skirs reikiamą sumą, jau suplanuoti pirmųjų bilietų pardavimai. Gegužės 15 dieną Šiaulių arenoje planuojamas didžiulis renginys. „Į jį Turkijos ambasada planuoja atvežti savo muzikantus, virtuvės specialistus, kad šiauliečiai galėtų paskanauti Turkijos virtuvės patiekalų, būtų turkiškų dainų, šokių. Planuojama, kad atvyks apie 40 žmonių. Antrojoje renginio dalyje turėtų koncertuoti Gytis Paškevičius, sutikęs būti reklaminiu veidu“, – sakė miesto meras.

Norintys pakliūti į šį renginį savo kišenes turės paploninti ne mažiau nei 50 litų. Tačiau jo metu galės įsigyti bilietus į visus šiais metais planuojamus septynis skrydžius 10 proc. pigiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką