Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytoja: autobusai vežioja orą ne už dyką

Kelionės bilietas
Kelionės bilietas
Šaltinis: 15min
0
A A

  Pastaruoju metu dažnai galima išgirsti nuomonių, kad nuolat mažėja keleivių viešuoju transportu.

Pastaruoju metu dažnai galima išgirsti nuomonių, kad nuolat mažėja keleivių, besinaudojančių viešuoju transportu. Tačiau duomenys yra ne visai tikslūs, nes juos gali pakoreguoti patys autobusų vairuotojai.

Šią tiesą gali patvirtinti ir vienas atsitikimas UAB „Klaipėdos autobusu parko“ (beje, 2011 m. pripažintas Lietuvos metų vežėju), važiuojant maršrutu Ryga–Klaipėda (autobusas iš Rygos išvažiuoja 15.00 val.).

Sekmadienį, autobusų stotyje į mikroautobusą įlipo 7 keleiviai (vėliau dar 4 oro uoste). Prieš kelionę tikrindamas duomenis vairuotojas pastebėjo, kad vienu keleiviu yra per daug. Pasirodo, vienas vaikinas turėjo nebegaliojantį bilietą (kelionės data buvo nurodyta gruodžio 6 d.). Jau kelionės pradžioje kilo klausimas, kaip vairuotojas nepastebėjo keleivio bilieto datos? Galbūt vaikinas supainiojo datas pirkdamas bilietą, tačiau jis iš karto pasiūlė nusipirkti naują bilietą. Tačiau, galėjo mokėti tik kortele, o autobusas jau turėjo išvykti.  Iš pradžių keleivis klausė, ar gali dabar „išmušti“ bilietą, o pinigus atiduotų Klaipėdoje (iki ten turėjo važiuoti), prieš tai palikęs vairuotojui savo asmens dokumentą. Tačiau vairuotojas pamurmėjo, kad vaikinas gali pabėgti. Kitas keleivis pasiūlė kompromisą – kai autobusas išlaipins keleivius Joniškyje, nueiti prie bankomato, kuris yra šalia sustojimo. Taip buvo rasta išeitis, tačiau vairuotojas bilieto nedavė.

Pasirodo, vienas vaikinas turėjo nebegaliojantį bilietą (kelionės data buvo nurodyta gruodžio 6 d.).

Autobusas į Joniškį atvyko laiku. Kaip ir buvo sutarta, vaikinas nubėgo iki bankomato ir padavė vairuotojui pinigus. Tačiau... vaikinas bilieto taip ir negavo. Kelionę baigiau Šiauliuose.  Vairuotojui duodant lagaminą paklausiau ar visi vairuotojai veža keleivius be bilieto. Vairuotojas apsimetė nesuprantantis klausimo, tačiau iškarto persimainė veido išraiška.

Pasakius, kad visi keleiviai matė, kaip jis įsidėjo į kišenę pinigus ir nedavė jokio bilieto, vyriškis pripažino taip padaręs. Nesimatė, kad labai gailisi. Paklausus kodėl apgaudinėja taip valstybę, vairuotojas ramia sąžine atsakė: nes jį apgaudinėja Lietuva.

Pradėjus grasinti vairuotojui, kad bus nusiųstas oficialus skundas, vyriškis pradėjo prašyti susitarti... Rodydamas pinigus (galbūt tikėjosi, kad juos paimsiu). Vairuotojas, pradėjo prašyti, kad niekur nesikreipčiau, nes jam bus „chana“ (būtent taip išsireiškė).

Vairuotojas, pradėjo prašyti, kad niekur nesikreipčiau, nes jam bus „chana“.

Paprašytas bent dabar keleiviui atspausdinti bilietą, vairuotojas pradėjo teisintis, kad negali to padaryti, nes sistema neleidžia. Paklausiau, kas būtų, jei kontrolė įliptų pakeliui į Klaipėdą? Vairuotojas atsakė, kad jis ir keleivis gautų baudą (nors ir pinigus susimokėjo). Vis dėlto vairuotojas po ilgų perspėjimų kreiptis „aukščiau“ atspausdino keleiviui bilietą (prieš tai jį pati nufotografavau, bilieto spausdinimo laikas – 17.30 val.). Pati padaviau keleiviui bilietą. Pasirodo, vaikinas net nesuprato, kad visą kelią važiavo zuikiu. Sakė: „galvojau, kad mano bilietą pataisė į šiandienos datą kasos aparate“.

Daugybę metų autobusų vairuotojai susirinkdavo antrą, jei ne trečią algą iš įvairių siuntų, kurias įdėdavo į autobusą keleiviai, kartu su siuntiniu vairuotojui įbrukdami ir „uždarbį“, t.y. nelegalų siuntų mokestį. Ilguosiuose maršrutuose, pavyzdžiui Žagarė–Vilnius ar Zarasai–Klaipėda, didesnėse gyvenvietėse būdavo ne po vieną tokį atnešamą siuntinį.

Dabar siuntos gabenamos tik per siuntų skyrių. Galbūt tai lėmė, kad vairuotojai  rado kitą nišą – neduoti keleiviui bilietų ir taip prisidurti prie algos? Taip vairuotojai iškreipia keleivių skaičius ir dažnai oficialūs duomenys parodo, kad maršrutas yra nuostolingas ir uždaromas.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką