Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 27d. 09:54

Skuode kursuos nemokamas autobusas

Bilietėlių komposteris viešajame transporte
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bilietėlių komposteris viešajame transporte

Nuo Naujųjų Skuodo mieste kursuos nemokamas autobusas. Juo važinėti neatverdami piniginės galės ne tik skuodiškiai, bet ir svečiai iš kitų miestų bei užsieniečiai. Iki šiol panaši tvarka galiojo tik Taline – Estijos sostinės gyventojai su miestiečio kortele turi teisę viešuoju miesto transportu naudotis už dyką, – teigiama Skuodo savivaldybės tinklalapyje.

„Suteikdami galimybę miesto autobusu reguliariaisiais reisais nemokamai važiuoti absoliučiai visiems norintiesiems mes žengėme gerokai toliau nei estai. Dabar galima sakyti, kad Talinas prasideda Skuode“, – teigė pasiūlymą dėl nemokamo transporto Skuode pateikęs Tarybos narys „tvarkietis“ Ignas Jonušas. Už tokį sprendimą balsavo dešimt, aštuoni susilaikė. Prieš pasisakė tik vienas Tarybos narys.

„Sprendimas dėl nemokamo viešojo transporto yra logiškas kalbant ne tik apie ekonominį aspektą, itin svarbų sunkiau besiverčiantiems žmonėms, kuriems reikia nuvykti į gydymo ar kitas įstaigas, parduotuvę. Ši naujovė taip pat prisidės prie ekologinės situacijos mieste gerinimo, nes yra labai tikėtina, kad žmonės dažniau rinksis kelionę viešuoju transportu, o ne automobiliu“, – kalbėjo I.Jonušas.

Ši naujovė taip pat prisidės prie ekologinės situacijos mieste gerinimo, nes yra labai tikėtina, kad žmonės dažniau rinksis kelionę viešuoju transportu, o ne automobiliu, – kalbėjo I.Jonušas.

Miesto maršrutu kursuojantis autobusas pelno neneša. Už šią paslaugą praėjusiais metais gautos pajamos tesiekė 2,1 tūkst. Lt, o išlaidų –  daug. Žmonių vežimą miesto maršrutu, kaip ir kitais reisais, dotuoja Skuodo rajono savivaldybė – taip užtikrinamos socialiai būtinos keleivinio transporto viešosios paslaugos. Pernai bendrovei „Skuodo autobusų stotis“ skirta dotacija siekė 1 mln. 700 tūkst. Lt.

Skuode gyventojų tėra apie 7 tūkst. ir jų vis mažėja. Ženkli dalis žmonių turi nuosavus automobilius, tad vos vienu maršrutu kursuojantis miesto autobusas nėra populiarus. Nemažą dalį potencialių klientų atbaido net ir kukli bilieto kaina (1,20 Lt), nes sudėtinga ekonominė situacija žmones verčia taupyti.

Keleivius miesto maršrutu vežančiai bendrovei „Skuodo autobusų stotis“ savivaldybė kitąmet turėtų kompensuoti negautas pajamas – tokiu atveju dotacija išaugų 2 tūkst. Lt.

Šiuo metu iš 25 eksploatuojamų autobusų net 18 yra senesni nei 15 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką