Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 balandžio 9d. 07:52

„Swedbank“ Lietuvoje įspėja – lizinguojamu automobiliu į Rusiją nevažiuokite

Kybartų–Černyševskojės punktas
VSAT nuotr. / Kybartų–Černyševskojės punktas
Lietuvos komercinis bankas „Swedbank“ lizinguojamų automobilių savininkams pataria nevažiuoti mašina į Rusiją. Ši šalis neįleidžia vairuotojų, kurie vyksta lizingo bendrovėms priklausančiais automobiliais. Tokių atvejų ypač padaugėjo Estijoje, tačiau dėl problemų jau skundžiasi ir Lietuvos gyventojai.

„Swedbank“ Estijos padalinys dar anksčiau pranešė, kad lizinguojami automobiliai nuo šio mėnesio nebeįleidžiami į Rusiją, rašo Estijos dienraščio „Postimees“ portalas. Lietuvos muitinės departamentas skelbia Rusijos vyriausybės išleistą nutarimą dėl įvažiavimo tvarkos.

Su problemomis susidūrė estai ir lietuviai

„Estijos „Swedbank“ atitinkamoms Rusijos tarnyboms pateikė oficialius paklausimus dėl šios problemos, laukia jos išaiškinimų“, – teigiama „Swedbank“ pranešime.

15min anksčiau jau rašė, kad tokius klausimus į Rusiją išsiuntė ir Lietuvos muitinės departamentas, nes tai tapo aktualu ir Lietuvai. Muitinės departamento puslapyje galima rasti Rusijos vyriausybės pranešimą apie pokyčius.

„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius patvirtino, kad į bankui priklausančią lizingo bendrovę dėl to jau kreipėsi klientai.

„Palyginti su Estija, ši problema Lietuvoje yra mažiau aktuali, ir kol kas esame sulaukę tik pavienių nusiskundimų“, – 15min sakė jis. Tačiau bankas klientams, turintiems tokius automobilius, nerekomenduoja į Rusiją vykti šiuo transportu.

„Klientams, ketinantiems su lizingo bendrovei priklausančiu automobiliu kirsti Rusijos Federacijos sieną, paaiškiname situaciją ir, siekiant išvengti nesusipratimų, patariame rinktis alternatyvų keliavimo būdą“, – sakė S.Abraškevičius.

Turi sumokėti užstatą

Jei sieną mėginama kirsti kitu tokiai bendrovei priklausančiu automobiliu, reikia susimokėti milžinišką užstatą arba laukti, kol pirmasis automobilis grįš iš Rusijos. Dėl to pernai rudenį jau buvo susidariusios eilės ties Estijos ir Rusijos siena, o pasienyje įstrigę vairuotojai piktinosi absurdu dvelkiančia tvarka.

„Pasienyje daugelis gavo atsakymą, kad automobilis, priklausantis tam pačiam juridiniam asmeniui, jau kirto sieną anksčiau, bet atgal dar negrįžo“, – tada rašė Estijos dienraštis „Postimees“.

Rusijos pareigūnai aiškina, kad vis dažniau pasitaiko sukčiavimo atvejų, kai lizingo bendrovėms priklausantys automobiliai įvežami į Rusiją ir čia parduodami.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką