Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 8d. 16:53

TIR knygelių balandį išduota mažiau nei kovą

Medininkuose – vilkikų eilės
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilkikai

Nors pastaruosius porą mėnesių buvo stebimos palaipsniui augančios TIR išdavimo apimtys, tačiau balandis parodė, kad tendencijos vėl linkusios stabtelėti: per š. m. balandžio mėn. buvo išduotos 8062 knygelės, o tai – maždaug 1,5 proc. mažiau nei kovo mėnesį, kai vežėjai įsigijo 8198 knygeles.

Vis dėlto, šis pokytis nėra ženklus, ir apžvelgus situaciją nuo 2015 m. pradžios, balandžio mėnesio statistika vis dar išlieka gausesnė nei vasarį (7223 TIR knygelės) arba sausį (6728 TIR knygelės).

Vis dėlto šis rezultatas gerokai prastesnis nei prieš metus, kuomet buvo išduotos 14596 TIR knygelės – t. y., 45 proc. daugiau nei šių metų balandį. Tai atitinka viso pirmojo 2015 m. ketvirčio tendenciją, nes per pirmuosius tris šių metų mėnesius taip pat buvo išduota 45 proc. mažiau TIR knygelių nei pernai tuo pat metu.

Analizuojant duomenis pagal tai, kaip TIR knygelių poreikis pasiskirstė įvairiuose Lietuvos miestuose, įdomu pastebėti, kad, lyginant su 2014 m., šių metų balandį buvo aktyvesni TIR sistemos naudotojai, priklausantys Klaipėdos regionui.

2014 m. po Vilniaus, kuriame buvo išduota daugiausia TIR knygelių, antroje vietoje buvo Šiaulių, o trečioje – Klaipėdos regiono vežėjai. Šių metų balandį Klaipėdos duomenys gerokai aplenkė Šiaulius – Klaipėdos regiono vežėjai įsigijo 1320, o Šiaulių regione buvo išduotos 883 knygelės.

„Kaip matome, du mėnesius trukęs augimas sustojo. Situacija išlieka nestabili, ir apie atsigavimą kalbėti sunku. Taigi vežėjai ir toliau gyvena šia diena, telieka tikėtis geresnių laikų“, – viliasi asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vidmantas Adomaitis.

linava.lt nuotr./Vidmantas Adomaitis
linava.lt nuotr./Vidmantas Adomaitis

TIR knygelių išdavimas Lietuvoje ženkliai sumažėjo praėjusių metų vasarą po to, kai Rusija, atsakydama į Europos Sąjungos sankcijas, nutarė uždrausti maisto produktų importą iš ES šalių.

TIR knygelių išdavimo apimtis neigiamai paveikė ir praėjusių metų lapkritį pradėta taikyti sunkiasvorių transporto priemonių su lietuviškais registracijos numeriais detali patikra, todėl nemažai užsakovų lietuvių vežėjams atšaukė užsakymus ir rinkosi kitų šalių transporto įmones.

Temos: 1 „Linava“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką