Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) liepos 28 dieną gavo LTSA skundą – ji prašo panaikinti tarybos liepos 14 dienos nutarimą dėl baudos skyrimo ir įpareigojimo nutraukti sutartis su 42 keleivių tarpmiestiniais maršrutais vežėjais, BNS pranešė teismo atstovė Nijolė Kerpauskienė.
Konkurencijos taryba skyrė baudą nustačiusi, kad šiuo metu tarpmiestinius maršrutus Lietuvoje aptarnauja 43 privačios ir savivaldybių įmonės, tačiau tik viena jų buvo atrinkta konkurso būdu, o su kitais 42 vežėjais LTSA 2018 metais tiesiog pratęsė sutartis. Anot tarybos, tokiu būdu rinkos senbuviai buvo privilegijuojami kitų įmonių atžvilgiu.
Tarybos vertinimu, LTSA privalėjo sudaryti sąlygas visiems vežėjams varžytis dėl keleivių vežimo paslaugų.
Tarybos sprendimą skundė ir Lietuvos vežėjų automobiliais asociacija „Linava“. Tačiau teismas rugpjūčio 5 dieną skundą atsisakė priimti, nurodęs, kad „Linava“ nėra su tarybos nutarimu susijusio proceso dalyvė – jai nei skiriama bauda, nei taikomos kitokios sankcijos, nei duodami privalomi nurodymai ar patvarkymai.
VAAT nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Konkurencijos taryba yra rekomendavusi Vyriausybei pavesti Susisiekimo ministerijai pakeisti tvarką, kaip elgtis pasibaigus sutartims su vežėjais.
