Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2019 birželio 15d. 15:01

Palangos poilsiautojai saugūs kaip niekada: virš galvų – dronas, jūroje – lėktuvnešis

Lėktuvnešis ir dronas Palangoje
15min nuotr. / Lėktuvnešis ir dronas Palangoje

Šį savaitgalį Palangos paplūdimyje laiką leidžiantys poilsiautojai gali pasijusti lyg žvaigždės, kurias saugo ir iš oro, ir iš vandens. Virš besideginančių poilsiautojų skraido trikalbis dronas su kameromis ir garsiakalbiu, o jūroje sukiojasi ispanų lėktuvnešis Juan Carlos I.

Šių metų naujovė Palangos paplūdimyje – trikalbis dronas – jau skrieja virš poilsiautojų galvų. Gelbėtojai teigia, kad skraidyklės yra dėl pačių poilsiautojų saugumo, tačiau kalbančios skraidyklės patinka ne visiems.

Dronas įspėja nevartoti alkoholio

„Gerbiami poilsiautojai, paplūdimys yra vieša vieta, vartoti alkoholinius gėrimus yra griežtai draudžiama“, – pakimba ir prabyla dronas virš paplūdimyje šį savaitgalį besikaitinančių poilsiautojų. „Nepalikite vaikų be suaugusio priežiūros“, – skamba balsas iš bepilotės skraidyklės.

Lietuvoje priimtos bepiločių orlaivių (dronų) naudojimo taisyklės draudžia juos naudoti 10 kilometrų aplink Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus. Be to, skraidyklių negalima naudoti virš masinių susibūrimų vietų. Apie tai kalbama ir Civilinės aviacijos administracijos parengtame klipe.

Palangos paplūdimio vyriausiasis gelbėtojas Jonas Pirožnikas neseniai pristatė gelbėtojų naujovę – droną, kuris priartės prie poilsiautojo ir pasigirs gelbėtojo žinutė.

Vyriausiasis gelbėtojas: įspėsime toli nuplaukusius

„Šiemet įsigijom naujovę – droną, kuris turi garsiakalbį. Pernai turėjom droną, bet ne tokį, šiemet geresnis, turi naktinio matymo termovizorių, tai pagalba paieškos metu, jei skendimas vyksta jūroje, kai tamsu. Prie drono kabinasi garsiakalbis, prožektorius, labai geras dalykas, – kalbėjo J.Pirožnikas. – Priartėjęs dronas žmogui pasakys, ką norime perduoti, pavyzdžiui, kad poilsiautojas nutolo per toli nuo kranto. Iš kranto gelbėtojų tokie poilsiautojai negirdi, kai toli nuplaukia, rėkauti neįmanoma, tuomet arba gelbėtojas turi plaukti ir perspėti, arba vandens patrulis su motociklu“.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jonas Pirožnikas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jonas Pirožnikas

Šeštadienį Palangos paplūdimyje besideginę poilsiautojai jau turėjo progos išgirsti, kaip veikia naujovė. Tiesa, tai patiko ne visiems. Socialiniuose tinkluose kai kurie poilsiautojai piktinasi, kad tai juos trikdo, tačiau gelbėtojai sako, kad dronai – dėl pačių poilsiautojų saugumo.

Jūroje – ispanų lėktuvnešis

Jei kam kiltų mintis nuplaukti labai toli, jūroje sukiojasi Ispanijos karinio jūrų laivyno pasididžiavimas – Juan Carlos I. Šis karinis laivas į Baltijos jūrą atplaukė karinėms pratyboms, kurios sekmadienį vyksta Nemirsetoje. Jau skelbta, kad šį sekmadienį Nemirsetos paplūdimyje vyks pratybų „BALTOPS 2019“ karių išsilaipinimo operacija.

Operacijos metu NATO ir partnerių šalių pajėgos treniruosis vykdyti jūrų desanto išsilaipinimą pajūrio zonoje. Operacijoje dalyvaus jūrų pėstininkai iš Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Portugalijos, taip pat Lenkijos ir JAV desantiniai laivai.

202 metrų ilgio laivas gali gabenti 8 lėktuvus, o laivas pavadintas buvusio Ispanijos karaliaus garbei.

Palangos poilsiautojai juokauja, kad dar niekada nebuvo tokie saugūs – sausumoje – darbą pradėję gelbėtojai, ore – visus stebintis dronas, o jūroje – NATO šalies lėktuvnešis.

Temos: 3 Vasara Palanga Dronas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką