Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už „Rail Baltica“ skirtą ES paramą Lietuva norėtų modernizuoti ir geležinkelį Vilnius–Klaipėda

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius
A. Aušros nuotr. / Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius
Šaltinis: BNS
0
A A

Trims Baltijos šalims ir Lenkijai pasiekus sutarimą dėl europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ projekto bendros įmonės steigimo, Lietuva norėtų, kad už projektui skiriamus Europos Sąjungos pinigus ji galėtų modernizuoti ir kitus svarbius geležinkelius, pirmiausia kelią nuo Vilniaus iki Kauno bei iki Klaipėdos, kur yra jūrų uostas.

Lietuvos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius BNS sako, kad šiame maždaug 300 kilometrų ilgio ruože, kuris svarbus Lietuvai kaip tranzitinis kelias tarp Rytų ir Vakarų, norima padidinti traukinių greitį.

Lenkija nerodo didelio entuziazmo dėl projekto – ji teigia, jog šalis turi gerą geležinkelių infrastruktūrą ir jai neapsimoka investuoti į „Rail Baltica“.

„Vilnius turėtų būti prijungtas prie projekto, bet tai nereiškia, kad „Rail Baltica“ geležinkelis eis per Vilnių. Ruožas Vilnius–Kaunas būtų modernizuotas taip, kad būtų pasiektas reikiamas greitis. Norime įtraukti trasą kaip tinkamą finansuoti iš ES. Tas pats galiotų ir ruožui iki Klaipėdos“, – BNS sakė R.Sinkevičius.

Jo teigimu, ES finansuotų 85 proc. viso „Rail Baltica“ projekto, kuris sujungtų Varšuvą, Kauną, Rygą ir Taliną, vertės. Vien Lietuvoje trasos ilgis siekia apie 360 km, Latvijoje – kiek daugiau nei 300 km, Estijoje – apie 300.

Praėjusią savaitę Lietuvai ir Briuseliui radus kompromisą dėl bendros įmonės kūrimo, Lietuva pareiškė norinti, kad „Rail Baltica„ jungtų ir visas tris Baltijos šalių sostines, ir uostamiesčius.

Paklaustas, kokiomis dalimis kiekviena šalių dalyvautų projekte, R.Sinkevičius sakė, kad tai priklausytų arba nuo geležinkelio trasos ilgio, arba nuo investicijų. Ministro teigimu, Lietuva pasilieka teisė savo „Rail Baltica“ atkarpos operatore pasirinkti įmonę, kuri jai atrodys naudingiausia.

„Tai gali būti „Lietuvos geležinkeliai“ arba kirta naujai įkurta valstybės įmonė, tačiau manau, logiška, kad tai būtų „Lietuvos geležinkeliai“, – sakė R.Sinkevičius.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos derybininkai antradienį Briuselyje pasiekė sutarimą dėl „Rail Baltica“ bendros įmonės steigimo. Pasak R.Sinkevičiaus, buvo pritarta bendros deklaracijos projektui, kurį numatoma pasirašyti rugsėjį Vilniuje.

Lietuvos ministras pabrėžė, kad visa „Rail Baltica“ infrastruktūra Lietuvoje priklausys šaliai, o kaip elgsis Latvija ir Estija, jis teigė nežinantis.

„Bendros įmonės tikslas – parengti projektą, paraiškas Europos Sąjungos finansavimui, rengti viešuosius pirkimus ir įgyvendinti projektą“, – sakė susisiekimo ministras.

„Rail Baltica“ Pavelas Telička praėjusią savaitę Vilniuje sakė manantis, jog bendrovė galėtų būti įsteigta kitų metų pradžioje. Bendros įmonės būstinė būtų Rygoje.

BNS žiniomis, Lenkija nerodo didelio entuziazmo dėl projekto – ji teigia, jog šalis turi gerą geležinkelių infrastruktūrą ir jai neapsimoka investuoti į „Rail Baltica“. Tačiau, pasak šaltinių, EK pareigūna dar bandys įtikinti lenkus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką