Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Ant bankroto slenksčio atsidūrusi „Air Berlin“ įspėjo, kad išsaugos ne visas darbo vietas

Anksčiau šią savaitę apie bankrotą paskelbusi antra pagal dydį Vokietijos aviakompanija „Air Berlin“ ketvirtadienį pranešė, jog derasi su trimis konkurentėmis dėl jos aktyvų įsigijimo. Jis taip pat perspėjo, kad bus išaugotos ne visos darbo vietos.
"Air Berlin"
"Air Berlin" / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Aviacija Air Berlin

„Be „Lufthansa“, mes dar kontaktuojame su dviem suinteresuotomis šalims iš aviacijos sektoriaus“, – laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ sakė kompanijos vadovas Thomas Winkelmannas.

Jo teigimu, derybos vyksta jau kelias savaitę ir kad visos trys kompanijos finansiškai tvirtai stovi ant kojų ir yra pakankamai didelės, kad „pasiūlytų „Air Berlin“ saugią ateitį ir leistų išlaikyti bazę Vokietijoje.

Kitų dviejų bendrovių T. Winklemannas neįvardijo, tačiau „easyJet“ jau seniai domi bendrove „Air Berlin“. Vokiečių spauda skelia, kad trečiąja kompanija gali būti „Thomas Cook“ antrinė bendrovė „Condor“.

Kaip žinoma, „Air Berlin“ praėjusį antradienį paskelbė pradėjusi bankroto procedūrą po to, kai jos pagrindinė akcininkė „Etihad Airways“ pareiškė „nebeteiksianti daugiau finansinės paramos“.

Kompanija nurodo, kad Vokietijos valdžia suteikė skubią paskolą, kad nesustotų skrydžiai.

Tuo tarpu konkurentė „Lufthansa“ pranešė vedanti derybas su „Air Berlin“, kad perimtų dalį šios įmonės.

Per pastaruosius dvejus metus „Air Berlin“ nuostoliai pasiekė 1,2 mlrd. eurų, ir aviakompanija buvo itin priklausoma nuo „Etihad“ finansinių injekcijų.

„Atidžiai įvertinusi padėtį „Air Berlin“ valdyba nusprendė, kad bendrovei nebėra teigiamos tolesnės veiklos perspektyvos“, – nurodoma kompanijos pranešime, kuriame taip pat teigiama, kad prašymas kelti bankroto bylą buvo pateiktas Berlyno Šarlotenburgo rajono teismui.

„Šios išvados priežastis yra ta, kad pagrindinė akcininkė „Etihad Airways“ informavo „Air Berlin“, jog daugiau nebeteiks finansinės pagalbos „Air Berloin“ grupei“, – nurodoma pranešime.

Savo verslą „Air Berlin“ mėgino gelbėti nuo praėjusio rugsėjo, kai „Lufthansai“ išnuomojo 38 savo lėktuvus su įgula ir atleido 1200 žmonių. Tačiau restruktūrizavimo pastangos buvo nesėkmingos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius