Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 18d. 13:12

Vairuotojų išnaudojimu kaltinta lietuvių „Vlantana Norge“ priversta trauktis iš Norvegijos

Įkasta simbolinė kapsulė. Iškils 30 tūkstančių kvadratinių metrų logistikos centras.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Vlantana

Kilus skandalui dėl galimo darbuotojų išnaudojimo Norvegijoje viena didžiausių Lietuvos pervežimų bendrovių „Vlantana Norge“ traukiasi iš šios Skandinavijos šalies. Apie tai, kad Norvegijoje nutraukia veiklą nuo kovo 1 dienos, 15min patvirtino bendrovės „Vlantana Norge“ valdybos pirmininkas Vladas Stončius.

„Taip, galime patvirtinti, kad bendrovės „Vlantana Norge AS“ valdyba ir akcininkai priėmė sprendimą nuo kovo 1 d. vykdyti įmonės uždarymo procesą“, – naujienų portalui teigė V.Stončius.

Pasak jo, sprendimas priimtas valdybai ir akcininkams „įvertinus pastarojo meto organizacijos vykdomą veiklą ir sunkumus, su kuriais susidūrė bendrovė“.

15min neseniai skelbė, kad Norvegijos darbo inspekcijos tarnyba, atlikusi Norvegijoje veikiančios „Vlantana Norge“ vilkikų vairuotojų patikrinimus, nustatė darbo laiko apskaitos neatitikimų, susijusių su vairuotojų darbo ir poilsio laiko planavimu.

Norvegijos spauda tai pavadino darbuotojų išnaudojimu, vergove, todėl dalis klientų nusprendė atsisakyti „Vlantanos Norge“ paslaugų. Tai patvirtino ir valdybos pirmininkas.

„Nemaža dalis pagrindinių klientų dėl reputacinės rizikos laikinai sustabdė arba visai atsisakė „Vlantana Norge AS“ paslaugų“, – 15min pripažino V.Stončius.

Iki vasario 29 dienos bendrovė žada įgyvendinti visus verslo sandorius pervežimų srityje ir atsiskaitys su klientais, o nuo kovo 1 dienos pradės oficialų veiklos stabdymo procesą.

Norvegijos darbo priežiūros institucija buvo įspėjusi „Vlantana Norge“ dėl nustatytų pažeidimų ir nurodė juos ištaisyti iki Naujųjų metų, o iki kovo 25 dienos pateikti duomenis, įrodančius, kad minėti pažeidimai pašalinti. Bendrovė teigia visas rekomendacijas įgyvendinusi.

„Vlantana Norge“ per akcininkus yra susijusi su viena didžiausių Lietuvos pervežimo įmonių „Vlantana“.

Beje, Norvegijos spauda rašo, kad tai pirmas atvejis, kai Norvegijos kelių administracija atšaukia bendrovei licencijas dėl galimo darbuotojų išnaudojimo.

„Tinkamas elgesys yra viena būtinų sąlygų gauti transporto licencijas Norvegijoje. Jeigu nesilaikai reikalavimų, nebus leista užsiimti pervežimų veikla. Mes laikomės praktikos, kad transporto versle visiems turi galioti vienodos sąlygos“, – teigiama Norvegijos institucijos pranešime spaudai.

Oficialiais duomenimis, „Vlantana Norge“ dirba 161 darbuotojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:19
02:24
01:30

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką