15min be reklamos

Vilniaus valdžia sieks įsigyti elektrinių autobusų

Vilniaus valdžia trečiadienį pritarė dalyvavimui Europos Sąjungos (ES) finansuojamoje programoje „Civitas“, kuri leistų miestui įsigyti naujų BRT tipo elektrinių autobusų.
 BRT tipo elektriniai autobusai
v_ikdkq913807 (1) / Vilniaus miesto sav. nuotr.

„Kalbame apie dalyvavimą projekte su keturiais Europos miestais. Vilnius, jei laimės be abejo ir dalyvaus toje programoje, kartu dar su kitais Europos Sąjungos miestais turės galimybę išbandyti naujo BRT tipo viešąjį transportą. Tai yra autobusas tik labai ilgas, plius naujausios technologijos, elektrinis“, – prieš Vilniaus savivaldybės tarybos posėdį trečiadienį žurnalistams sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Naujais autobusais planuojama su centro sujungti Karoliniškių bei Šeškinės rajonus.

Tarybos posėdyje už dalyvavimą „Civitas“ programoje balsavo 33 tarybos nariai, 9 buvo prieš, o 3 susilaikė.

Anot A.Zuoko, laimėjus konkursą Vilnius galės išbandyti naujus autobusus, nenaudojant valstybės biudžeto ar savivaldybės lėšų. Naujais autobusais planuojama su centro sujungti Karoliniškių bei Šeškinės rajonus.

Savivaldybės pranešime tvirtinama, kad „Civitas“ programa užtikrintų 100 proc. finansavimą, kad savivaldybė galėtų įsigyti naujus autobusus. Jei Vilnius patektų į programą, naujieji autobusai sostinės gatvėse pasirodytų 2017 metų spalį.

„Civitas“ programa sukurta 2002 metais, iki 2016 metų jos bendros investicijos į ES miestų transporto infrastruktūras sieks daugiau nei 200 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką