Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 19d. 11:17 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 19d. 11:54

„Vlantana Norge“ žada pažeidimus pašalinti dar šiais metais 

Įkasta simbolinė kapsulė. Iškils 30 tūkstančių kvadratinių metrų logistikos centras.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Įkasta simbolinė kapsulė. Iškils 30 tūkstančių kvadratinių metrų logistikos centras.

Į skandalą dėl galimo darbuotojų išnaudojimo Norvegijoje įsivėlusi viena didžiausių Lietuvos pervežimo įmonių „Vlantana“ sako, kad per akcininkus susijusi įmonė „Vlantana Norge“ ištaisys visus pažeidimus dar šiais metais.

Norvegijos darbo inspekcijos tarnyba, atlikusi Norvegijoje veikiančios „Vlantana Norge“ vilkikų vairuotojų patikrinimus, nustatė darbo laiko apskaitos neatitikimų, susijusių su vairuotojų darbo ir poilsio laiko planavimu.

Pažeidimus pripažįsta ir juos taisys

Norvegijos darbo priežiūros institucija įspėjo „Vlantana Norge“ dėl nustatytų pažeidimų ir nurodė juos ištaisyti iki Naujųjų metų, o iki kitų metų kovo 25 dienos pateikti duomenis, įrodančius, kad minėti pažeidimai nuo 2020 metų sausio 1 dienos buvo pašalinti.

Pasak „Vlantana Norge“ generalinio direktoriaus Terje Larsseno, bendrovė Norvegijos darbo inspekcijos tarnybos nustatytus pažeidimus pripažįsta ir juos ištaisys greičiau, nei reikalauja priežiūros institucija.

Norvegijoje veikianti „Vlantana Norge“ yra atskiras juridinis vienetas su Lietuvos viena didžiausių šalies logistikos bendrovių „Vlantana“ susijusi per akcininkus.

Tiesa, dar pirmadienį „Vlantanos“ vienas vadovų Tomas Stonys 15min tvirtino, kad „Vlantana Norge“ yra savarankiška uždara akcinė bendrovė įsteigta Norvegijoje ir sąsajų su Lietuvoje veikiančia įmone „Vlantana“ neturi.

Antradienį atsiųstame pranešime jau teigiama, kad įmonės susijusios per akcininkus.

Vienas iš bendrovės akcininkų Vladas Stončius patvirtino, kad gavus informacijos iš Norvegijos darbo inspekcijos tarnybos, bendrovėje „Vlantana Norge“ nedelsiant buvo atliktas vidinis auditas, kurio metu nustatyta, kad įmonės administracija padarė vadybos klaidų.

A.Pelakausko/Fotopolis nuotr./„Vlantanos“ akcininkas Vladas Stončius
A.Pelakausko/Fotopolis nuotr./„Vlantanos“ akcininkas Vladas Stončius

„Po įmonės audito buvo paskirtas naujas generalinis direktorius, Norvegijos pilietis Terje Larssen, kuris užtikrins aukščiausius įmonės veiklos standartus atitinkančius Norvegijos verslo veiklos teisės aktus“, – sakė V.Stončius.

Dviems vairuotojams jau išmokėjo kompensacijas

Antradienį paskelbtame LRT tyrime rašoma, kad Norvegijoje įkurtoje transporto bendrovėje „Vlantana Norge“, taip pat Lietuvoje veikiančioje „Vlantana“ abiejų šalių institucijos atlieka tyrimus dėl galimų pažeidimų.

Pasak tyrimo, Norvegijos Transporto inspekcija, atlikusi tyrimą dėl „Vlantanos Norge“ galbūt vykdomos nusikalstamos veiklos, žada pateikti įmonei oficialius kaltinimus. Tuo metu Lietuvos kriminalinės policijos biuras atlieka didelį tyrimą dėl apgaulingai tvarkomos buhalterinės apskaitos, kuriame minima Lietuvoje veikianti bendrovė „Vlantana“, mokestinę įmonės reviziją atliko ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba.

Tyrime taip pat nurodoma, kad dviems vairuotojams, teismui skundusiems atleidimą, likus kelioms dienoms iki bylos pradžios bendrovė pagal taikos sutartį spalį išmokėjo 209 tūkst. eurų.

Vairuotojai skundėsi dėl neteisėto atleidimo iš darbo, klastotų darbo laiko apskaitos žiniaraščių, perpus sumažinant realiai jų dirbtą laiką ir kitų pažeidimų. Taip pat nurodoma, kad vairuotojai prieš įdarbinimą turėjo pasirašyti prašymą atleisti iš darbo savo noru, bet be datos.

Teigiama, kad savo teises ketina ginti dar keliasdešimt įmonėje dirbančių vairuotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką