Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa: Vakarų ekonomikų augimas sulėtės, tačiau recesijos nesitikima

Eurai piniginėje
Photos.com / Eurai piniginėje.
Šaltinis: Marketnews.lt
0
A A

Pagrindinių išsivysčiusių pasaulio ekonomikų augimas per ateinančius ketvirčius turėtų žymiai sulėtėti, o stipriausias lėtėjimas bus pastebimas JAV, tačiau pakartotinė recesija mažai tikėtina, rodo Reuters atlikta 250 ekonomistų apklausa.

Jau trečią mėnesį paeiliui analitikai sumažino JAV augimo perspektyvas, nepaisydami gerų praėjusios savaitės gamybos sektoriaus ir darbo rinkos duomenų.

Pasak ekonomistų apklausos, mažesnis augimas sumažina tikimybę, kad Federaliniai rezervai pradės didinti palūkanų normą anksčiau nei 2011 m. trečiąjį ketvirtį.

Nepaisant to, kad pagrindinės Europos ekonomikos per antrąjį metų ketvirtį augo sparčiausiu tempu per keletą metų, apklausos duomenys rodo, kad fiskalinėms taupymo priemonėms pradėjus veikti, jos taip pat susidurs su skurdžiu augimu per ateinančių keletą ketvirčių.

Tačiau, pasak apklausos, grįžimas į recesiją yra mažai tikėtinas. Ekonomistų nuomone, tikimybė, kad JAV, Didžioji Britanija ar euro zona per artimiausius metus sugrįš į recesiją, yra viena iš penkių, o tikimybė, kad Japonija vėl išgyvens nuosmukį siekia 30 proc.

Marketnews.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką