Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atominių elektrinių streso testai neatsakė į klausimą, ar Europa saugi

Černobylio atominė elektrinė (1986 m. gegužė)
„Scanpix“ nuotr. / Černobylio atominė elektrinė (1986 m. gegužė)
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjus 26 metams po Černobylio branduolinės katastrofos, Europos Komisija pareiškė, kad Europoje atliekamas atominių jėgainių testavimas nepalankiausiomis sąlygomis nesuteikia pakankamai informacijos apie branduolinę saugą, rašo „EUobserver“.

Po Fukušimos katastrofos pernai kovą EK inicijavo Europos branduolinių jėgainių vadinamuosius streso testus. EK atstovų teigimu, streso testai yra sudaryti taip, kad visi branduoliniai reaktoriai juos išlaikytų. Iš tiesų informacijos apie elektrinių saugumą nepakanka.

EK pareiškė, kad atlikti streso testai neatskleidė tikrosios padėties, todėl atominiai reaktoriai bus testuojami ir toliau.

„Mes papildomai lankysime atomines elektrines ir detaliau analizuosime saugumą. Europos Sąjungos piliečiai turi teisę žinoti ir suprasti, ar jiems gresia kažkoks pavojus“, – pareiškė ES už energetiką atsakingas komisaras Guntheris Oettingeris.

EK ir Europos branduolinio saugumo prižiūrėtojų grupė nori išsiaiškinti, ar Europoje esantys branduoliniai reaktoriai gali susidoroti su gamtos stichijomis, lėktuvų kritimais, ugnimi, teroristų atakomis.

Streso testus atliko 147 branduoliniai reaktoriai 15 valstybių narių, taip pat ir Ukrainoje bei Šveicarijoje. Lietuva, kuri išjungė Ignalinos branduolinius reaktorius, o dabar ruošiasi statyti naują atominę elektrinę, taip pat dalyvavo testavime.

Lietuvoje naują reaktorių ketinama statyti geologinio lūžio vietoje.

Baltarusija, statanti atominę jėgainę vos 50 kilometrų nuo Vilniaus, streso testų neatliko.

Lietuvos geologiniai tyrinėjimai rodo, kad vietovėje yra buvę apie 40 reikšmingų žemės drebėjimų nuo 17 amžiaus. Vietoje, kuri yra pasirinkta naujai branduolinei jėgainei Baltarusijoje, yra buvęs stipriausias žemės drebėjimas Baltarusijos istorijoje – 1909 metais čia fiksuotas 7,0 balų stiprumo žemės drebėjimas.

Ignaliną 2001 metais sukrėtė 2,1 balo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką