Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 2d. 11:44

Atsistatydino du ECB valdybos nariai

Euro simbolis prie Europos Centrinio Banko
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Euro simbolis prie Europos centrinio banko

Nuo naujų metų – svarbūs pasikeitimai Europos centrinio banko (ECB) valdyboje. Pasikeitė du ECB valdybos nariai, praneša SEB bankas.

Atsistatydinusį Vokietijos atstovą J.Starką pakeitė Vokietijos Finansų ministerijos sekretorius J. Asmusenas. J.Starkas atsistatydino dėl nepritarimo ECB sprendimui pirkti Ispanijos ir Italijos vertybinius popierius antrinėje rinkoje. Jo nuomone, taip ECB netiesiogiai padeda vyriausybėms skolintis pigiau, o būtent pernelyg pigus skolinimasis ir yra dabartinės finansų krizės priežastis.

Kitą buvusį ECB valdybos narį italą L.B.Smaghi pakeitė Prancūzijos iždo vadovo pavaduotojas B.Coeure. Italas buvo priverstas atsistatydinti anksčiau laiko, nes, pasibaigus buvusio ECB vadovo prancūzo J.C.Trichet kadencijai, Prancūzija reikalavo sustiprinti šalies atstovavimą centriniame banke.

Abu nauji ECB nariai yra labiau susiję su politikais. Tai, viena vertus, gali daryti neigiamą įtaką ECB nepriklausomybei, kita vertus, padės lanksčiau žiūrėti į ECB dalyvavimą skolų krizės sprendime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką