Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendrovė „Nord Stream“ pradėjo tiesti dujotiekį

D.Medvedevas per „Nord Stream“ atidarymą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / D.Medvedevas per „Nord Stream“ atidarymą
Šaltinis: BNS
0
A A

Projektavimo bendrovė „Nord Stream“ pradėjo tiesti dujotiekį, pranešė Dujų informacijos agentūros korespondentas iš iškilmingos ceremonijos, skirtos tiesimo pradžiai.

Portovajos užutėkyje netoli Vyborgo balandžio 9 dieną buvo simboliškai suvirinta Rusijos ir Europos dujų transportavimo tinklų sujungimo jungtis, o paskui Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas užrašė ant vamzdžio „Sėkmės!“ ir pasirašė.

Kiek anksčiau bendrovės „Nord Stream“ direktorius valdytojas Matthias Warnigas davė nurodymą suvirinti pirmą klojamų vamzdžių siūlę.

Ją suvirinus ceremonijos vedėjas sakė: „Ši suvirinimo siūlė simbolizuoja visišką saugumą Baltijos jūros ekologijai. Jungties suvirinimas baigtas!“

Pradėdamas ceremoniją D.Medvedevas pabrėžė, kad dujotiekis „užtikrins Rusijos dujų tiekimą į Vakarų Europą, aplendamas tranzito teritorijas“.

„Šiaurės srauto tiesimas – tai ne tik stambus transnacionalinis komercinis projektas, bet dar ir mūsų indėlis į bendrą ekologijos ir klimato problemų sprendimą, ne tik regioninio, bet ir pasaulinio masto“, – sakė Rusijos prezidentas.

„Padaryta viskas, kas būtina siekiant užtikrinti projekto patikimumą ir saugumą aplinkai“, – pridūrė jis.

D.Medvedevas akcentavo, kad dujotiekis „Nord Stream“ bus dar viena Rusiją ir Europą siejanti grandis.

„Jo tiesimas atitinka mūsų ilgalaikius tikslus ir tikslus plėtoti mūsų nacionalinę ekonomiką. Ir, žinoma, tai mūsų indėlis į energetinio saugumo užtikrinimą“, – pabrėžė jis.

Tuo tarpu Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo vaizdo kreipimesi akcentavo, kad projektas rodo didžiulį ekonomikos potencialą, kuris susijęs su šiuo abiejų šalių bendradarbiavimu.

„Tikiuosi, netrukus galėsime pažymėti dujotiekio atidavimą naudoti. Noriu pabrėžti, kad tai ne politinis, o ekonominis projektas“, – sakė A.Merkel ir pažadėjo remti projektą.

Ceremonijoje Portovajos užutėkyje taip pat dalyvavo bendrovės „Nord Stream“ Akcininkų komiteto pirmininkas Gerhardas Schroederis, Nyderlandų ministras pirmininkas Janas Peteris Balkenende, energetikos eurokomisaras Guentheris Oettingeris.

Pirmasis dujotiekio povandeninis vamzdis buvo paklotas Baltijos jūros dugnu antradienį.

Pagal grafiką pirma linija, kurios pajėgumas bus 27,5 mlrd. kubinių metrų dujų per metus, turi būti baigta tiesti 2011 metais. Antroji lygiagreti linija bus pradėta tiesti 2011 metais, o baigta 2012 metais.

Toliau plečiant dujotiekį „Wingas“ (bendra „Gazprom“ ir „BASF/Wintershall“ prekybos bendrovė) numato investuoti į Vokietijos dujų infrastruktūrą daugiau kaip 2 mlrd. eurų. Nuo 2009 metų rugsėjo aktyviai tiesiamas dujotiekis „Opal“ Vokietijoje, kuris sujungs „Šiaurės srautą“ su Europos dujotiekių sistema. Projektą baigti tikimasi 2011 metų rudenį.

Be dujotiekio „Opal“, taip pat numatyta nutiesti Šiaurės Vokietijos magistralinį dujotiekį „Nel“, skirtą rusiškoms dujoms transportuoti nuo Baltijos povandeninio dujotiekio išėjimo į krantą Liubmine į Redeno požeminę dujų saugyklą Žemutinėje Saksonijoje.

„Nord Stream“ – iš principo naujas Rusijos dujų eksporto į Europą maršrutas. Pagrindinės dujų tiekimo dujotiekiu „Šiaurės srautas“ rinkos yra Vokietija, Didžioji Britanija, Nyderlandai, Prancūzija ir Danija.

Dujotiekis „Šiaurės srautas“, kurio ilgis – maždaug 1 223 km, eis nuo Portovajos užutėkio per Suomijos įlankos ir Baltijos jūros teritoriją iki pat Vokietijos pakrantėje esančio Greifsvaldo miesto.

Dujotiekio projektinis pajėgumas – dvi linijos po 27,5 mlrd. kubinių metrų dujų per metus (iš viso 55 mlrd. kubinių metrų).

„Gazprom“ valdo 51 proc. „Nord Stream“ kapitalo, „BASF/Wintershall“ ir „E.ON Ruhrgas“ šiuo metu turi lygias dalis po 20 proc., o „N.V.Nederlandse Gasunie“ dalį sudaro 9 procentai. Numatoma, kad Prancūzijos „GDF Suez“ priklausys 9 proc. dalis.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Nord Stream
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką