Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 20d. 11:58

Biržos laikmatis: euro zonos krizė šią savaitę išliks dėmesio centre

Protestuotojų žygis link Graikijos parlamento
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojų žygis link Graikijos parlamento

Pirmadienį kartu su Europos centrinio banku (ECB) bus išperkama 3,2 mlrd. eurų vertės Graikijos obligacijos. Trečiadienį ir ketvirtadienį ES svarstys Graikijos įsipareigojimų terminų pratęsimo galimybę. Jei politikai nesutars dėl nuolaidų Graikijai, ši turės darkart nurašyti 30-50 skolų arba išstoti iš euro zonos. Per savaitę Talino biržos indeksas OMXT padidėjo 3,22 proc., o Vilniaus OMXV – smuktelėjo 0,58 procento, pirmadienį „Biržos laikmatyje“ rašo SEB banko analitikai.

Praėjusią savaitę dauguma pasaulio akcijų rinkų kilo dėl gana gerų ekonominių duomenų bei politinių euro zonos naujienų. Šią savaitę naujų ekonominių rodiklių bus skelbiama nedaug, o rinkos dalyvių dėmesį toliau trauks euro zonos krizė. Pirmadienį kartu su ECB išperkama 3,2 mlrd. eurų vertės Graikijos obligacijos. Trečiadienį ir ketvirtadienį ES svarstys Graikijos įsipareigojimų terminų pratęsimo galimybę. Jei politikai nesutars dėl nuolaidų Graikijai, ši turės darkart nurašyti 30-50 skolų arba išstoti iš euro zonos.

Praėjusią savaitę Talino ir Vilniaus biržose akcijų prekybos tendencijos buvo skirtingos: Taline prekyba vyko gerokai aktyviau, o akcijų kainos gana sparčiai kilo. Geresnius, nei buvo tikėtasi, pusmečio veiklos rezultatus paskelbusių bendrovių „Tallinnk Grupp“ ir „Baltika“ akcijos buvo dėmesio centre ir brango daugiausiai. Vilniuje priešingai – akcijų prekybos apyvarta buvo ypač menka, svarbesnių vietos bendrovių naujienų nepasirodė, investuotojų aktyvumą mažino trečiadienį buvusi šventinė diena, o akcijų kainos daugiausiai trypčiojo vietoje.

Pirmadienį  Estija švenčia Nepriklausomybės dieną, todėl prekyba Talino biržoje nevyks. Atitinkamai ir Vilniaus biržoje investuotojai nebus aktyvūs. Vis dėlto tikimės, kad savaitės eigoje situacija keisis – iš atostogų grįžtantys investuotojai rodys vis daugiau dėmesio Vilniaus biržos sąrašuose esančių bendrovių akcijoms, be to, šią ir kitą savaitę turėtume sulaukti daugiau pranešimų apie bendrovių pirmojo pusmečio veiklos rezultatus. Penktadienį vakare 6 mėnesių ataskaitą paskelbė Estijos nekilnojamo turto vystymo bendrovė „Arco Vara“ – pajamos smuko 27 proc. – iki 11,1 mln. eurų, o grynasis nuostolis sumažėjo 33 proc. – iki 1,3 mln. eurų. Panašu, kad per paskutines 4 savaites daugiau negu 60 proc. pabrangusios bendrovės akcijos artimiausiomis dienomis patirs nemažą spaudimą iš pardavėjų pusės. Tuo tarpu šiandien 6 mėnesių veiklos ataskaitas planuoja skelbti Šiaulių bankas ir Latvijos farmacijos bendrovė „Grindeks“.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką