Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Paskutinė akcijos diena.
Išbandyti

Buvęs britų premjeras Gordonas Brownas perspėja apie artėjančią euro krizę

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Brownas perspėjo dėl krizės, kuri kitų metų pradžioje laukia šalių, kuriose atsiskaitoma eurais.
Gordonas Brownas
Gordonas Brownas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Interviu BBC buvęs premjeras pareiškė, kad euro zona negalės išbristi iš finansinių problemų be daugiamilijardinių investicijų į savo bankus. Pasak G.Browno, dabartinis pavienių su sunkumais susiduriančių Europos šalių gelbėjimas tik pratęsia nestabilią padėtį.

„Aš jaučiu, kad pirmaisiais 2011 metų mėnesiais mes turėsime didelę krizę euro zonoje“, – sakė jis BBC verslo žinių redaktoriui Robertui Pestonui.

Pasak jo, euro problema yra ne vien vyriausybių skolos. Europa taip pat turi spręsti struktūrinius  ir didžiulių savo bankų skolų klausimus, perspėjo jis.

G.Brownas nurodė, kad Europos bankai, tarp jų – ir Didžiosios Britanijos, turi didžiulių įsiskolinimų ir nepakankamai kapitalo, kad galėtų amortizoti nuostolius, todėl kyla bankų krizės pavojus visos Europos mastu.

Pasak jo, reikia struktūrinių reformų, kad euras imtų veikti kaip bendroji valiuta; tai nėra daroma ir net nesitariama.

G.Brownas tvirtina, kad Europos politikai turi „perimti iniciatyvą iš rinkų“ ir parengti kompleksinį finansinį bei ekonominį sprendimą.

Jei euro problemos nebus išspręstos, Europa bus pasmerkta „nereikalingam ir išvengiamam mažo augimo laikotarpiui su dideliu nedarbu ir blogėjančiu gyvenimo lygiu“, – sakė jis ir pridūrė, kad tai ištiks ir Jungtinę Karalystę, nes 60 proc. šalies prekybos vyksta su likusia Europos dalimi.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius