Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Charizmatiškas lyderis – koks jis?

Kai kurie žmonės akimirksniu mums leidžia pasijusti svarbiais ir ypatingais. Vos tik jie įeina į kambarį, visa salė nušvinta, atmosfera pagyvėja. Negalime to apibūdinti, tačiau kai kurie žmonės iš prigimties yra charizmatiški.
Steve‘as Jobsas
Steve‘as Jobsas / „Scanpix“ nuotr.

Jie laisvai bendrauja ir nesunkiai užmezga ryšius su kitais žmonėms, jie daro žmonėms įtaką (teigiama prasme), verčia mus geriau galvoti apie mus pačius. Tai žmonės, šalia kurių norime būti visą laiką. Laimei, charizmatiškais žmonėmis galime tapti ir mes. Tam reikia išsiugdyti dešimt žemiau aprašytų įpročių. Taigi, apžvelkime šiuos įpročius.

Jie dažniau klausosi negu kalba

Užduok klausimus. Išlaikyk akių kontaktą. Šypsokis. Linksėk galva. Reaguok – dažniau neverbaline kalba nei verbaline. Tai viskas, ko reikia, kad leistume kitiems žmonėms pasijusti svarbiems. Neduok patarimo, jei žmogus jo neprašo. Klausydamasis parodote, kad kitas žmogus jums rūpi daug labiau už jus patį.

Jie klausosi visų darbuotojų be išimties

Ne visi mėgsta charizmatiškus žmones, kai kurie jaučia jiems antipatiją. Tačiau lyderis klausosi ir jų. Jie nejaučia to nejaukumo ir atskirties, dėl kurios atsiranda įtampa. Charizmatiškas lyderis klausosi visų, nepriklausomai nuo socialinio statuso ar pozicijos, nes mes visi turime kai ką bendro – mes visi esame žmonės.

Jie sukoncentruoja dėmesį į pašnekovą

Netikrink savo mobilaus telefono. Nežvilgčiok į monitorių. Jūs niekuomet neatrasite ryšio su kitais žmonėmis, jeigu nesugebėsite trumpam pamiršti kitus darbus. Sutelkite į pašnekovą visą savo dėmesį. Tai dovana, kurią gauna vos keletas žmonių. Sutelkite savo dėmesį ir darbuotojai jūsų neužmirš.

Jie iš pradžių duoda, o tik tada gauna

Negalvokite apie tai, ką galėtumėte gauti mainais iš pašnekovo. Susikoncentruokite ties tuo, ką galėtumėte jiems duoti. Davimas yra vienintelis būdas įtvirtinti santykius su kitu žmogumi. Tokiu būdu parodote, kad vienintelis jums tuo momentu rūpimas žmogus yra jūsų pašnekovas. Tą darbuotojai įvertins.

Jie nesijaučia pačiais svarbiausiais

Vieninteliai žmonės, kurie galbūt žavisi jūsų šiurkštumu, pasipūtimu bei susireikšminimu, yra kiti šiurkštūs, pasipūtę bei susireikšminę žmonės. Visi likusieji nėra sužavėti. Mes pikti, įsižeidę ir jaučiamės nekomfortiškai. O labiau už viską mes nekenčiame, kai įeini į darbo kambarį. Norime, kad išeitum.

Jie supranta, kad kiti žmonės yra svarbesni

Jūs jau žinote tai, ką žinote. Žinote, ką manote. Žinote savo požiūrį vienu ar kitu klausimu. Tai nėra svarbu, nes tai priklauso jums. Nieko negalite pasimokyti iš to, ką jau žinote. Tačiau jūs nežinote to, ką žino kiti. Tai ir padaro kitus žmones daug svarbesnius už jus patį – nes tai žmonės, iš kurių tu galite pasimokyti.

Jie leidžia kitiems pasijusti dėmesio centru

Nei vienas žmogus negauna pakankamai dėmesio. Pasakykite žmonėms, ką jie daro gerai. Jie nieko nedaro gerai? Gėda tau – tavo darbas yra tai žinoti. Tavo darbas yra atrasti stipriąsias kitų žmonių savybes. Darbuotojai įvertins jūsų parodytą dėmesį. Tai leis jiems pasijusti daugiau pasiekusiais ir svarbesniais.

Jie atidžiai pasirenka savo kalbą

Žodžiai, kuriuos vartojate, paveikia kitų žmonių požiūrį. Tarkim, jūs neprivalote eiti į susirinkimą – jūs galite eiti susitikti su kitais žmonėmis. Jums nereikia sukurti prezentacijos klientui – jūs galite pasidalinti įdomia medžiaga su kitais žmonėmis. Jūs neprivalote eiti į sporto salę – jūs galite patobulinti savo kūną.

Jums nebūtina atlikti kandidato interviu – jūs galite pasirinkti žmones, kurie prisijungs prie jūsų komandos. Mes visi norime būti tarp laimingų, entuziastingų ir pilnatvę jaučiančių žmonių. Žodžiai, kuriuos pasirenkate, padeda kitiems žmonėms geriau pasijusti – o taip pat ir jums patiems.

Jie neaptarinėja kitų žmonių nesėkmių

Žinoma, mes visi kartais mėgstame išgirsti pikantiškus gandus. Visi mėgstame pasidrabstyti trupučiu purvo. Problema tame, kad mes nebūtinai mėgstame, kai apkalbinėja mus. Nesijuok iš kitų žmonių nesėkmių. Jei tą darote, aplinkiniai ims manyti, kad slapta apkalbinėjate ir juos – jumis nebepasitikės.

Jie noriai atskleidžia savo nesėkmes

Jums nebūtina tapti sėkmingu žmogumi, kad galėtumėte tapti charizmatišku lyderiu. Daugybė paprastų žmonių turi charizmą. Būkite nuolankus. Dalinkitės savo nesėkmėmis. Kartais pasijuokite iš savęs. Žmonės nesijuoks iš jūsų – jie juoksis su jumis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius