Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 23d. 10:36

Davosas 2011: kas gali paskatinti ekonomikos augimą?

Japonijos ekonomika auga
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Azijos, Afrikos, Lotynų Amerikos šalių ekonomikos 2010 metais smarkiai augo. Tuo tarpu Europa ir Šiaurės Amerika kovojo su skolomis.

Esminis šių metų Pasaulio ekonomikos forumo Davose klausimas bus ekonomikos atsigavimas. Ar jis pakankamai tvarus ar bus užtemdytas?

Vaizdas spalvingas: Azijos, Afrikos, Lotynų Amerikos šalių ekonomikos 2010 metais smarkiai augo. Tuo tarpu Europa ir Šiaurės Amerika kovojo su vyriausybių ir namų ūkių skolomis, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC interneto svetainė.

„Realybė tokia: dėl ekonomikos problemų daugelis Europos valstybių priverstos vykdyti reformas. Jos turi reformuoti finansų ir viešąjį sektorių. Tokie poreikiai sumažino pasitikėjimą Vakarų valstybėmis, jų gebėjimu atsitiesti ir atsigauti“, – teigia straipsnio autorius kompanijos „Accenture“ strategijos vadovas Markas Spelmanas.

Jo teigimu, tiek tolesnis ekonomikos smukimas, tiek augimas yra realūs variantai. Tačiau gerai išnaudodamos dabartinę situaciją ekonomikos esą galėtų tik augti.

Pirma galimybė

Technologijų revoliuciją skatins vadinamosios debesų technologijos, itin spartus plačiajuostis ryšys, robotai ir mobilieji jutikliai.Anot M.Spelmano, šalys turėtų rasti būdų, kaip išnaudoti senstančią populiaciją. Jis pabrėžia, kad augantis įvairių resursų trūkumas ir naujos technologijos gali būti puiki paskata darbo vietų kūrimui ir ekonomikos augimo skatinimui.

Straipsnyje pabrėžiama, kad senstantys žmonės yra dinamiškas rinkos segmentas, kuriam reikia vis daugiau dėmesio iš verslo. Ilgėjant gyvenimo trukmei, jiems reikės vis daugiau naujų sveikatos priežiūros produktų, naujų finansinių paslaugų, kad galėtų patogiai tvarkyti savo pinigus, naujų turizmo galimybių.

Antra galimybė

Naujų galimybių, M.Spelmano teigimu, suteikia ir įvairių resursų trūkumas, kuris didėjant populiacijai vis augs. „Aukštyn kopiančios naftos kainos yra priminimas, kad jos atsargos nėra beribės. Tai liečia ne tik energiją, bet ir įvairius metalus, maistą, vandenį“, – rašoma straipsnyje.

Todėl esą reikia orientuotis į atsinaujinančius energijos šaltinius. Savo ruožtu vidurinioji klasė besivystančiose ekonomikose turėtų atverti naujas galimybes žemės ūkio verslams ir geresniam maisto produktų paskirstymui.

Trečia galimybė

„Naujos technologijos transformuos įvairias pramonės šakas, įskaitant švietimą, cheminių produktų gamybą, viešąsias paslaugas, transportą ir vartojimo prekes, o komunikacijos apraizgys visą pasaulį“, – rašo M.Spelmanas.

Technologijų revoliuciją skatins vadinamosios debesų technologijos, itin spartus plačiajuostis ryšys, robotai ir mobilieji jutikliai. Didėjantis programų skaičius mūsų mobiliuosiuose prietaisuose, vis didesnis žmonių, besinaudojančių internetu, skaičius ir galimybės geriau panaudoti įvairius duomenis bus vienas pagrindinių ekonomikos augimo skatinimo veiksnių.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad Pasaulio ekonomikos forumas Davose vyks sausio 26–30 dienomis. Jame visuomet dalyvauja įvairių šalių prezidentai, premjerai, verslo lyderiai, bei didžiausių pasaulyje organizacijų ir bankų vadovai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką