Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiausias pasaulyje vamzdyno tiesimo laivas „Solitaire“ pratęs „Nord Stream“ statybas Suomijos vandenyse

Didžiausias pasaulyje vamzdyno tiesimo laivas „Solitaire“ pratęs „Nord Stream“ statybas Suomijos vandenyse.
„Integrity PR“ nuotr. / Didžiausias pasaulyje vamzdyno tiesimo laivas „Solitaire“ pratęs „Nord Stream“ statybas Suomijos vandenyse.
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausias pasaulyje vamzdyno tiesimo laivas „Solitaire“ spalio 21 d. turėtų įplaukti į Suomijos Išskirtinės ekonominės zonos (IEZ) rytinę dalį. Laivas pratęs dujotiekio statybos darbus Suomijos teritorijoje, kur per 2010 m. rudenį ir 2011 m. sausį nuties didžiąją dalį pirmojo iš dviejų lygiagrečių vamzdynų.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, Baltijos jūros gamtinių dujų vamzdyno statybos darbai tęsiami Suomijos vandenyse, nes ketvirtadienį „Solitaire“ iš Rusijos vandenų turėtų įplaukti į Suomijos IEZ ir toliau ties dujotiekį vakarų kryptimi. „Laivu „Solitaire“ per dieną paklojama apie 2,4 kilometro vamzdyno. Tiesimo darbai vyksta pagal suplanuotą grafiką“, – sakė „Nord Stream“ Užduočių grupės vadovas Simon Bonnellis.

„Solitaire“ laive, kuris priklauso šveicarų kompanijai „Allseas“, 400 darbininkų dirba 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Laivas yra 300 metrų ilgio ir 41 metro pločio, o jo pozicija jūroje išlaikoma ne inkarais, o varikliais. „Solitaire“ naudoja laivo pozicionavimo technologiją, kuri veikia pagal palydovinę navigaciją ir tikslias laivo koordinates jūroje išlaiko 10–čia propelerinių variklių. Pagrindinis dinamiško „Solitaire“ privalumas yra tas, kad laivas prie dugno liečiasi tik nuleidžiamu vamzdynu, todėl iš jūros dugno reikėjo pašalinti mažiau minų ir iš siauresnio ruožo, nei būtų reikėję dujotiekį šioje vietoje tiesiant inkarais valdomu laivu. Be to, aplink „Solitaire“ laivą yra nustatoma 2 kilometrų spindulio saugos zona, o ne 3 kilometrų, kaip aplink inkarais valdomą laivą, tad sukeliama mažiau nepatogumų laivybai, kuri Suomijos įlankoje intensyvi. Tiesimo darbų poveikis aplinkai bus stebimas pagal suderintą valstybinę monitoringo programą.

„Solitaire“ laivas nuties 227 km iš 375 km per Suomijos vandenis eisiančio vamzdyno. Šis laivas tiesti dujotiekį Rusijos vandenyse pradėjo 2010 m. rugsėjo mėnesį ir jau nutiesė apie 120 kilometrų. Trys baržos nuolat tieks vamzdžius „Solitaire“ laivui iš Kotkos, kur įsikūrusioje EUPEC gamykloje vamzdžiai yra padengiami betonu, bei iš Hanko logistikos stoties.

Atsižvelgta į laivybos saugumą

Jūrininkai bus iš anksto informuojami apie tiesimo darbus (platinant pranešimus jūrininkams), perspėjimai bus siunčiami per NAVTEX (Navigational Telex) sistemą ir VHF saugumo kanalais. Kad būtų išvengta susidūrimų, visi „Nord Stream“ tiesimo laivai vadovaujasi Tarptautinės jūrų organizacijos (IMO) priimtais COLREG reikalavimais. Aplink tiesimo laivus nustatytos saugumo zonos, į kurias draudžiama įplaukti kitiems laivams.

Tiesiant dujotiekį Kalbådagrund ir Porkkala eismo atskyrimo schemų (TSS) teritorijose, taip pat veiks laivas–vilkikas. Jis galės padėti bet kuriam tiesimo laivui, kuriam reikės pagalbos manevruojant, kad nebūtų sukelta pavojaus aplinkui plaukiantiems laivams. Vilkikas veiks pagal Helsinkio MRSC (Jūros transporto gelbėjimo centro) instrukcijas.

Tiesimas vykdomas pagal grafiką

Šiuo metu jau yra nutiesta apie 500 kilometrų vamzdyno Švedijos, Vokietijos, Rusijos ir Suomijos vandenyse. Kompanijos „Saipem“ laivas „Castoro Sei“ nutiesė apie 150 km vamzdyno vasarą ir ankstyvą rudenį vakarinėje Suomijos IEZ dalyje. Abu lygiagretūs vamzdžiai jau nutiesti Rusijos pakrantėje Portovajos įlankoje šalia Vyborgo ir Vokietijos pakrantėje Liubmine, prie Greifsvaldo.

Du lygiagretūs 1224 km ilgio „Nord Stream“ vamzdžiai bus sudaryti iš maždaug 202 tūkst. betonu padengtų vamzdžių atkarpų, kurių kiekviena yra 12 metrų ilgio ir sveria apie 23 tonas. 2012 metais baigus tiesti abi dujotiekio linijas, „Nord Stream” vamzdynu bus galima transportuoti 55 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų per metus – tokio kiekio dujų pakanka aprūpinti 26 mln. Europos namų ūkių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką