Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ECB sprendimas investuotojų nenuramino

Nepaisant būgštavimų dėl trumpojo laikotarpio nuosmukio, ekspertai teigia, kad šaliai pavyks jį įveikti ir ji atsities.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Akcijų indeksai ir toliau krenta
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos centrinio banko (ECB) sprendimas sumažinti bazinę palūkanų normą iki 1 proc. ir nepirkti daugiau euro zonos obligacijų neigiamai veikė akcijų rinkas, praneša SEB bankas.

Ketvirtadienį naujasis ECB vadovas Mario Draghi pranešė, kad ECB nedidins obligacijų supirkimo masto ir tokiu būdu neskolins pinigų euro zonos kriterijus pažeidinėjančioms šalims. Europos akcijų indeksai smuko 2–4 proc., JAV „S&P 500“ indeksas krito 2,11 proc. Honkongo „Hang Seng“ indeksas penktadienio rytą smuko 2,83 proc.

Akcijų ateities sandoriai šiuo metu rodo dar didesnį nuosmukį ir patvirtina rinkos dalyvių nepasitikėjimą. Euras ketvirtadienį pigo 0,53 proc. dolerio atžvilgiu – iki 1,3341 dolerio už eurą.

Dauguma periferinių Europos Sąjungos (ES) valiutų smarkiai pigo dėl išaugusio nepasitikėjimo regionu. Centrinės Europos šalių valiutos pigo euro atžvilgiu nepaisant sąlyginai gerų jų skolos rodiklių. Tiesa, ECB gerina sąlygas skolintis bankams ir siekia užtikrinti didesnį likvidumą tarpbankinėje rinkoje. JAV obligacijų pajamingumas savo ruožtu krito investuotojams plūstant iš euro zonos į JAV.

Ketvirtadienį ir penktadienį vyksta ES viršūnių susitikimas, kuris, kaip manoma, gali būti lemiamas sprendžiant euro zonos likimą. Nors ES lyderiai ir deda pastangas išgelbėti regioną, ilgalaikių sprendimų, kurių tikisi rinkos dalyviai, pasiekti kol kas nepavyko.

Dauguma ES šalių, išskyrus Didžiąją Britaniją, sutarė, kad užtenka susitarimo tarp vyriausybių ir nebūtina keisti ES sutarties, kad būtų galima gelbėti bankrutuojančias šalis. Taip pat sutarta, kad bus reikalaujama griežtesnė fiskalinė disciplina ir automatinės sankcijos šalims, nesilaikančioms euro zonos kriterijų.

Nutarta, kad naujas Europos stabilumo mechanizmas turi būti įgyvendintas iki 2012 metų vidurio, o Europos finansinio stabilumo fondas veiks laikinai, kad užtikrintų stabilumą šalims, išleidžiančioms naujas obligacijas. ES Komisijos pasiūlymas išleisti bendras ES obligacijas bus svarstomas toliau.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką