Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 14d. 22:11

Ekonomistas: kita šalimi, kuriai smogs skolų krizė, bus Prancūzija, taupyti turės visa Europa

Krizė Prancūzijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Krizė Prancūzijoje

Duodamas interviu leidiniui „Le Point“, garsus prancūzų ekonomistas, profesorius Philippe Dessertine paaiškino, kodėl Prancūzijai po Airijos, Portugalijos, Graikijos ir Italijos gresia skolų krizė. Ph.Dessertine sakė, kad „Graikijos ir Portugalijos krizė plečiasi greičiau, nei buvo manoma“.

Ekonomistas pripažįsta, kad Italija, kurios finansinės problemos dabar visų pasaulio ekonomistų dėmesio centre, atsidūrė sudėtingesnėje situacijoje, mat jos skolos siekia 120 proc. BVP, tačiau, jo nuomone, Prancūzija šią šalį gali greitai pavyti, ir visa Europa bus priversta griebtis girežtų taupymo priemonių.

„Kas liečia Prancūziją, ji – kita sąraše. Turėtų būti klausiama ne to, ar krizė palies mus, o kada tai atsitiks. Situacija Prancūzijoje šiuo metu geresnė nei Italijoje, tačiau ji blogėja greičiau“, – sakė ekonomistas.

Specialisto teigimu, priemonės, kurių griebtasi Italijoje, krizę gali pristabdyti tik kelioms dienoms. „Tam, kad būtų padengtos skolos, reikia, jog Europos Sąjungos narės priimtų tikrą gelbėjimo planą, skolų reguliavimą pavesdamaos Europos centriniam bankui ir Stabilizavimo fondui“, – sakė specialistas.

Kalbėdams apie Prancūziją, ekonomistas teigė, jog nėra kitos išeities kaip mokesčių didinimas. Tiesa, jis iš karto pripažino, jog visuomenėje tai iššauks neigiamas reakcijas – mat mokesčiai bus skirti ne socialinių išlaidų finansavimui, o skolų grąžinimui, tad žmonės nepajaus jokio realaus poveikio.

Valstybės skolų krizė yra 2009 metų krizės tęsinys, įsitikinęs ekonomistas. „2009 metais taip pat buvo skolų krizė, tačiau tai buvo privačių skolų krizė – ji palietė bankus, privertusi kai kuriuos bankrutuoti. Mes tikėjomės išbristi iš krizės ekonominio augimo dėka, tačiau to neįvyko. Dabar jau bankrutuoja valstybės. Tokios didžiulės skolos reiškia, kad Vakarai gyvena ne pagal savo išgales“, – sakė ekonomistas.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką