-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ES susitikime gali būti apsvarstytas siūlymas įvesti „Graikijos mokestį“ bankams

Į siūlymų įtraukti privatųjį sektorių į Graikijos skolos palengvinimo paketą, kurį ketvirtadienį svarstys Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiai, gali būti įtrauktas siūlymas įvesti specialų mokestį bankams, praneša „The New York Times“.
Eurai
Eurai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Pagrindinis rengiamų siūlymų tikslas – sumažinti nepakeliamą periferinių euro zonos šalių valstybės skolą. Tam numatoma supirkti Graikijos obligacijas žemomis rinkos kainomis, taip pat sumažinti paskolų, kurias ES suteikė Graikijai, Portugalijai ir Airijai, palūkanas bei pratęsti šių paskolų terminus.

Pirkti obligacijas gali būti paskirta Europos stabilumo fondui arba specialiam fondui, sudarytam iš kai kurių euro zonos šalių įnašų, kuriam vadovautų Atėnai.

Pagrindinė kliūtis ES šalims suderinti naują pagalbos paketą yra klausimas, kaip į šią schemą bus įtrauktas privatusis sektorius.

Kai kurie diplomatai mano, jog diskusija dėl specialaus mokesčio bankams įvedimo – naujo siūlymo, pateikto pastarajame derybų etape – rodo, kad tebėra painiavos sudarant naują pagalbos paketą, pažymi laikraštis.

Vokietija anksčiau taip pat siūlė pratęsti Graikijos obligacijų, išperkamų iki 2014 metų, terminą septyneriems metams. Tačiau tokį variantą reitingų agentūros gali vertinti kaip pasirinktinį nemokumą.

Europos valdžios nesutarimus šiuo klausimu rodo ECB vadovo Jeano-Claude’o Trichet pareiškimas, kad euro zonos Centrinis bankas nepriims kaip užstato skolos popierių, dėl kurių paskelbtas nemokumas.

„Jeigu šalis paskelbs nemokumą, mes nebegalėsime priimti jos nemokių skolos įsipareigojimų kaip normalaus ir priimtino užstato“, – sakė ECB pirmininkas interviu „Financial Times“.

Savo ruožtu Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį pabrėžė, kad tebereikalauja, jog privatusis sektorius dalyvautų skolų schemoje.

Naujas pagalbos Graikijai paketas, kurį turi suderinti Europos lyderiai, vertinamas 80–90 mlrd. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius