Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 1d. 14:16

Estija gali įsivesti eurą pirmoji iš Baltijos šalių

Baltijos šalys
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kuo greičiau įsivesti eurą – visų trijų Baltijos šalių tikslas, bet norint jį pasiekti, pasak „Nordea“ analitikų, reikės toliau mažinti biudžeto išlaidas.

Estija veikiausiai pirmoji iš trijų Baltijos šalių įsives eurą. Tai antradienį pareiškė „Nordea Bank Latvia“ vyriausiasis ekonomistas Andris Strazdas.

Narystė euro zonoje šalį įpareigoja palaikyti mažesnį nei 3 proc. BVP biudžeto deficitą. „Netikiu, kad Lietuva ir Latvija sugebės prisijungti prie euro zonos iki 2013 metų“, – pristatydamas naujausią banko makroekonominę apžvalgą žurnalistams sakė analitikas.

„Nordea“ prognozuoja, kad Lietuvos biudžeto deficitas šiemet sieks 6 proc., kitais metais sumažės iki 5 proc., o 2011 metais – iki 3,5 procento. Latvijai prognozuojamas atitinkamai 10 proc., 9 proc. ir 6 proc. fiskalinis deficitas, o Estijai – atitinkamai 4 proc., 5 proc. ir 3 proc. deficitas.

Dėl šios priežasties, pasak A.Strazdo, Lietuvai ir Latvijai euro įvedimą teks nukelti į 2013-2014 metus. Tuo tarpu Estijai, kuri geriau tvarkosi su savo finansais, įsivesti eurą gali pavykti anksčiau.

„Tai turės teigiamą efektą Estijai ir neigiamą efektą Lietuvai bei Latvijai“, – sakė A.Strazdas. Analitikas paaiškino, kad jei Estija įsives eurą anksčiau nei kitos Baltijos šalys, užsienio investuotojai ją laikys stabilesne ir patikimesne šalimi.

Temos: 5 Euro zona Nordea Estija Latvija
Daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką