Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Estijos paslaugų ir turizmo sektorius pasirengęs sutikti turistus ir svečius Taline – 2011 Europos kultūros sostinėje

Apsnigtas Talinas
„Scanpix“ nuotr. / Apsnigtas Talinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Estijos ambasada Vilniuje drauge su šalies turizmo ir paslaugų sektoriaus atstovais kviečia Lietuvos žmones kuo aktyviau lankytis Taline bei kituose miestuose, kur vyks daug įvairių renginių visus metus. Estijos keleivių autobusais vežėjų kompanija „Lux Express Group“, tikėdamasi nemažai svečių šalyje, atidaro mažų kainų autobusų maršrutą „Simple Express“ Vilnius-Talinas-Vilnius.

„Atidarant naują tiesioginį maršrutą Vilnius–Talinas, norima paskatinti lietuvius keliauti į Estiją, tuo labiau, kad šiais metais Talinas turės ką parodyti. Miestui esant Europos kultūros sostine 2011, norime suteikti keleiviams daugiau patogumų keliauti ir sutaupyti“, – sako Hannes Saarpuu, „Lux Express Group“ valdybos pirmininkas.

Nauju maršrutu keleiviai galės vykti nuo kovo 1–mos dienos, nes pavasarį ir vasarą numatoma daugiausiai įspūdingų renginių Europos kultūros sostinėje 2011. Tikimasi, kad tai padės pritraukti daugiau turistų ne tik iš Lietuvos, bet iš Latvijos, nes autobusai vyks per Rygą.

Nepriklausomybės dienos išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje, Tiit Naber, Estijos ambasadorius Lietuvoje, pabrėžė Lietuvos ir Estijos verslo bei kultūrinio bendradarbiavimo, kuris  kiekvienais metais didėja, svarbą. Talinui rengiantis tapti Europos kultūros sostine 2011, buvo siekiama kurti ne vienkartinius projektus. Norima, kad tarptautinis meno atstovų bendradarbiavimas išliktų ateityje.

„Ne greito ir vienkartinio pasipelnymo iš Europos kultūros sostinės titulo siekia ir Estijos verslas. Norime, kad Baltijos šalys glaudžiai bendradarbiautų ir ateityje – tiek verslo tiek ir kultūros srityse. Norime, kad žmonės keliautų į kaimynines šalis, dalintųsi kultūros ir istorijos paveldu, kurtu bendrus tarptautinius projektus“, – sako Hannes Saarpuu. Ne greito ir vienkartinio pasipelnymo iš Europos kultūros sostinės titulo siekia ir Estijos verslas.

Talino – Europos kultūros sostinės 2011 programa, į kurią investuota 16 mln. eurų, įspūdingą.  1,5 mln. eurų skyrė Europos komisija, o likusią sumą – 14,5 mln. eurų – po lygiai skyrė Estijos vyriausybė bei Talino savivaldybė. Šalyje numatoma surengti daugiau nei 250 teatro, audiovizualinio meno, literatūros, sporto, tapybos, dizaino, muzikos folkloro renginių, įvairių konkursų. Vieną jų, jau yra laimėję lietuvių menininkų komanda. Jų sukurta skulptūra „Žinia“, iškovojo pirmą vietą vasario pradžioje vykusiame tarptautiniame ugnies skulptūrų konkurse Taline.

Tikimasi, kad Estijoje vyksiantys renginiai per metus pritrauks 200 tūkst. daugiau turistų nei praėjusiais metais, kai Estijoje lankėsi daugiau nei 1,5 mln. svečių.  

„Daugiausiai lietuvių, beveik 40 tūkst., Estijoje lankėsi 2008 metais, dar prieš ekonominę recesiją. Dabar lietuvių, apsistojusių Estijos viešbučiuose, skaičius po truputį auga – praėjusiais metais jų čia lankėsi beveik 34 tūkstančiai“, – sako Sigre Luts, Estijos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė.

„Simple Express“– greitieji maršrutiniai autobusai keleivius iš Vilniaus į Taliną – Europos kultūros sostinę 2011,  nugabens už 25 litus. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką