Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 1d. 14:27

Estija prie euro pereina sklandžiai, gyventojai į bankus neša dideles kronų sumas

Eurą Estijoje pasitinkantis plakatas
Lauros Gabrilavičiūtės/15min.lt nuotr. / Eurą Estijoje pasitinkantis plakatas
Estijos perėjimas nuo kronos prie euro vyksta sklandžiai. Sausio 1 dieną bankomatai veikia, atsiskaitymai banko kortelėmis vyksta be sutrikimų. Valiutos keitimo paslaugas gyventojams, atnešantiems milijonus kronų, teikia nuo pat ryto dirbantys bankų padaliniai.

Kaip pranešė Estijos bankas ir Estijos finansų ministerija, bankomatai veikia gerai, atsiskaitymai banko kortelėmis vyksta be didesnių nesklandumų. Internetinės bankininkystės paslaugos taip pat jau prieinamos vartotojams.

„Perėjimui prie euro ruošėmės pusantrų metų. Labiausiai jaudinomės dėl bankomatų veikimo ir atsiskaitymų banko kortelėmis“, – šeštadienį priešpiet surengtoje spaudos konferencijoje sakė Estijos finansų ministerijos generalinė sekretorė Tea Varrak.

Lauros Gabrilavičiūtės/15min.lt nuotr./Estijos finansų ministerijos pastatą puošia specialus plakatas.
Estijos finansų ministerijos pastatą puošia specialus plakatas.

Ji dėkojo bankams, užtikrinusiems deramą visų sistemų veikimą, ir policijos pareigūnams, kurie prižiūrėjo, kad eurai bankomatus pasiektų saugiai. „Kelios minutės po vidurnakčio aš pati ėmiau pirmuosius eurus iš bankomato ir buvau labai patenkinta. Ryte naudojausi internetinės bankininkystės paslaugos ir man buvo neįprasta matyti savo sąskaitoje eurus“, – sakė T.Varrak.

Pranešama, kad „Swedbank“ pagrindines internetinės bankininkystės paslaugas savo klientams pradėjo teikti šiek tiek po 3 val. nakties. SEB bankas internetinės bankininkystės paslaugas visiškai atnaujino 11 val. 20 min.

„Šalyje veikiantys bankai pranešė, kad visus darbus atliko ir yra pasiruošę pereiti prie euro net valanda anksčiau nei buvo planuota“, – pažymėjo Estijos bankų asociacijos pirmininkas Riho Untas.

Grąžina milijonus kronų

Šeštadienį ryte Estijoje atidaryta dauguma bankų ir pašto padalinių, teikiančių valiutos keitimo paslaugas. Pranešama, kad jie dirbs ir sekmadienį.

Kaip sakė Estijos centrinio banko vadovo pavaduotojas Reinas Minka, gyventojai į bankus atneša didžiulius kiekius Estijos kronų. „Penktadienį į Estijos centrinį banką grįžo pusė milijardo kronų. Šiandien turėtume gauti dar 400 mln. kronų. Tai iš tiesų dideli pinigai“, – sakė R.Minka. i

Žurnalistų paklaustas, koks likimas laukia gyventojų grąžinamų kronų, Estijos centrinio banko atstovas paaiškino, kad kad visos jos vėliau bus sunaikintos.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad Estijoje veikiantys bankai bankomatus eurais pildė nuo gruodžio 30–osios vakaro. Bankomatai pripildyti eurais buvo laikinai išjungiami ir vėl pradėjo veikti sausio 1 dieną.

Iš viso Estijoje yra 867 bankomatai ir 25 tūkst. atsiskaitymo banko kortelėmis terminalų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką