TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Euro įvedimu besididžiuojantis Estijos premjeras: mums patinka būti sprendimų priėmėjais (nuotraukos)

Žaisliniais eurais puošta eglutė
Lauros Gabrilavičiūtės/15min.lt nuotr. / Žaisliniais eurais puošta eglutė
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau netrukus prie euro zonos prisijungsianti Estija didžiuojasi šiuo pasiekimu. Šalies Vyriausybėje puikuojasi eurų monetas primenančiais žaisliukais papuošta eglutė. O į specialiai užsienio žurnalistams, tarp kurių yra netgi Kinijos ar Australijos piliečių, surengtą spaudos konferenciją bene svarbiausieji valdžios atstovai ateina aukštai iškėlę galvas.

„Kodėl Estijai svarbu prisijungti prie euro zonos? Euras padarys šalį patrauklesnę užsienio investuotojams. Vienintelis būdas atsikratyti nuolat kylančių ir juos neraminančių gandų apie kronos devalvaciją yra prisijungimas prie euro zonos. Be to, euras paskatins prekybą – 70 proc. mūsų užsienio eksporto yra nukreipta į euro zonos šalis“, – miniai žurnalistų sakė Estijos premjeras Andrusas Ansipas.

Jis pridūrė, kad Estijos prisijungimas prie euro zonos atneš naudos ir dažnai keliaujantiems žmonėms – jie galės sutaupyti pinigų, nes neprivalės keisti kronų į eurus ir atvirkščiai.

„Bendra valiuta yra vieningos Europos simbolis. Tai yra bendros politikos elementas. Tiems, kurie klausia, kodėl Estija prie euro zonos jungiasi būtent dabar, aš galiu pasakyti, kad niekas negali pasirinkti laiko, kada tai padaryti“, – kalbėjo Estijos finansų ministras Jurgenas Ligis.

Andruso Ansipo teigimu, milžiniškos problemos, su kuriomis susiduria tokios euro zonos valstybės kaip Airija, Graikija, Ispanija ir Italija, Estijai nepakenks.Savo ruožtu A.Ansipas pažymėjo, kad Estijai teko rinktis: būti sprendimus priimančių valstybių klube ar likti už jo ribų. „Mums labiau patinka būti pilnaverčiais sprendimų priėmėjais“, – su pasididžiavimu sakė Estijos ministrų kabineto vadovas.

Airija ir Graikija entuziazmo nesumažino

A.Ansipo teigimu, milžiniškos problemos, su kuriomis susiduria tokios euro zonos valstybės kaip Airija, Graikija, Ispanija ir Italija, Estijai nepakenks. „Jūs neturėtumėte jaudintis dėl Estijos. Aišku, krizė naudos mums neatnešė, bet galime sakyti, kad buvome jai pasiruošę“, – tikino A.Ansipas.

Estijos premjeras priminė, kad per ekonomikos augimo metus šalis sukaupė nemažą rezervą, kuris sudaro maždaug 10 proc. Estijos bendrojo vidaus produkto (BVP). Be to, Estijos valstybės skola yra viena mažiausių Europoje – 7,2 proc. BVP. Tai, anot A.Ansipo reiškia, kad, Estijai sumokėjus visas turimas skolas, rezerve dar liks lėšų.

„Be abejonės, mes žinome, kas vyksta kitose Europos Sąjungos ir euro zonos valstybėse. Mus jaudina Graikijos ir Airijos problemos. Aš esu tikras, kad jos susitvarkys su visais iššūkiais. Estija yra pasiruošusi joms padėti. Kai mums reikėjo paramos, mus rėmė kitos šalys. Todėl dabar mes turime kalbėti apie solidarumą“, – dėstė A.Ansipas.

Kartu jis pabrėžė, kad krizės euro zonos valstybėse nederėtų sieti su valiutos stabilumu. „Euro laukia puiki ateitis“, – sakė Estijos premjeras. Jis pabrėžė, kad euro įvedimas Estijoje duos naudos ir Lietuvai bei Latvijai, ir neabejojo, kad jos prie euro zonos prisijungs 2014-ųjų sausio 1 dieną.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką