Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europiečiai teigiamai vertina savęs įdarbinimą

Darbas
Photos.com / Darbas
Šaltinis: 15min
0
A A

Praeitų metų Europos verslumo studija skelbia, kad darbas sau senajame žemyne vertinamas teigiamai. Tokį požiūrį išreiškė net 72 proc. apklaustųjų dvylikoje Europos šalių.

Labiausiai savęs įdarbinimas vertinamas Danijoje (88 proc.), Didžiojoje Britanijoje (82 proc.) ir Prancūzijoje (76 proc.), mažiausiai – Turkijoje (65 proc.) ir Vokietijoje (61 proc.). Šiuos rezultatus skelbia „Amway“ Europoje atliktas tyrimas.

Tarptautinė tiesioginės prekybos kompanija „Amway“ tyrė žmonių požiūrį į savęs įdarbinimą, taip pat bandė išsiaiškinti jo privalumus ir trūkumus. „Matome didelį savęs įdarbinimo potencialą Europoje – daugiau nei trečdalis respondentų įsivaizduoja save pradedančius nuosavą verslą“, – teigia Michael Meissner, „Amway“ bendrųjų reikalų viceprezidentas Europai. Palyginus šių ir praeitų metų tyrimus paaiškėja, jog nepaisant ekonominių problemų ir finansų krizės daugelyje šalių, susidomėjimas savo verslo vystymu išlieka toks pat. Jis ypač aktualus 14-29 metų respondentams – net 80 proc. šios amžiaus grupės jaunų žmonių teigiamai žiūri į savęs įdarbinimą ir kas antras iš jų mato save kuriantį nuosavą verslą. 

Nepriklausomumas ir savirealizacija pripažįstami svarbiausiais darbo sau privalumais. Pagrindinės priežastys, dėl kurių europiečiai norėtų užsiimti nuosavu verslu yra nepriklausomumas nuo darbdavio (46 proc.), savirealizacija, galimybė įgyvendinti savo idėjas (38 proc.), o trečioje vietoje – papildomos pajamos (28 proc.). „Amway“ 2011 m. verslumo tyrimas rodo, kad kas ketvirtas europietis mano, jog nuosavas verslas padėtų lengviau suderinti laisvalaikį, šeimos poreikius ir karjerą. Europoje nuosavas verslas laikomas su šeima derančiu darbo modeliu – 42 proc. respondentų, turinčių vaikų, mano, jog tai yra galima įprasto darbo alternatyva.

69 proc. apklausųjų sutinka, kad užsiimant verslu labai svarbu šios srities išmanymas. Tai ypač pabrėžia austrai (56 proc.) ir šveicarai (52 proc.). 47 proc. europiečių mano, kad jie nėra pakankamai informuoti apie mokymosi galimybes savarankiškai dirbantiems. Tai ypač pastebėtina Vokietijoje (58 proc.), Ispanijoje (55 proc.) ir Prancūzijoje (53 proc.).
42 proc. Europos gyventojų nerizikuotų pradėti savo verslo dėl ekonomikos žinių trūkumo, o 35 proc. abejoja savo gebėjimais vystyti verslą ir nėra tam pasiruošę. Dėl to beveik 60 proc. respondentų teigė, kad turėtų būti daugiau visuomenės verslumo ugdymo programų.

Nuo 2011 m. rugpjūčio iki rugsėjo buvo apklausti 13 606 vyrai ir moterys virš 14 m. amžiaus iš dvylikos Europos šalių: Austrijos, Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, D. Britanijos, Italijos, Lenkijos, Rusijos, Ispanijos, Šveicarijos, Turkijos ir Ukrainos. Europinė apklausa, kurią „Amway“ organizavo antrą kartą, buvo atlikta kompanijos  „GfK Research Nuremberg“.

Temos Darbas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką