Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos bankų diagnozė: streso testo 8 neišlaikė, 16 – pavojaus zonoje

„Pastor“ bankas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Pastor“ bankas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį vakare paaiškėjo vadinamieji bankų stresto testų rezultatai. 8 Europos bankai neišlaikė šių streso testų, o dar 16 atsidūrė pavojaus zonoje, skelbia BBC. Dar prieš šiuos patikrinimus ekonomistai teigė, kad jei 90 didžiausių Europos skolintojų pasirodys gerai, įtampa dėl euro zonos krizės gali nuslūgti. Šie rezultatai rodo, kad krizės infekcija gali plisti toliau.

Europos bankų testavimo nepalankiausiomis sąlygomis rezultatai parodė, kad šio patikrinimo neišlaikė 8 bankai, o 16 yra pavojingoje situacijoje, ir Europos bankininkystės institucija perspėjo valstybių bankų priežiūra užsiimančias institucijas, kad jos užtikrintų kapitalo trūkumo problemų sprendimą.

BBC praneša, kad testo neišlaikė 5 Ispanijos,  vienas Austrijos ir du Graikijos bankai. Austrijoje streso testo neišlaikė „Oestereichische Volksbank“ bankas, Graikijoje – valstybės kontroliuojami „ATEbank“ bei „EFG Eurobank“.

Ispanijoje  šio testo neišlaikė „Catalunya Caixa“, „Pastor“, „Unnim“, „Caja3“ ir „CAM“ bankai.

Bendras kapitalo trūkumas šiuose bankuose siekia 2,5 mlrd. eurų.

Europos bankininkystės institucija taip pat pabrėžė, kad 16 bankų vos sugebėjo įveikti testus ir atsidūrė pavojingoje situacijoje, tad jiems reikėtų griebtis visų įmanomų priemonių padėties stabilumui užtikrinti. Tarp šių bankų – 7 iš Ispanijos, 2 iš Vokietijos, 2 iš Graikijos, vienas iš Kipro, vienas iš Italijos ir vienas iš Slovėnijos.

Pasak ekonomistės Jekaterinos Rojakos, finansų rinkos nekantriai laukė testavimo rezultatų: „Kadangi yra įtraukiami pagrindiniai bankai, rezultatai parodys, ar investuotojų įžvelgiama grėsmė yra tikra. Nuo kitos savaitės vėl matysim tam tikrą rinkos apsiraminimą arba protrūkį.“

Pernai streso testų neišlaikė 7 Europos bankai. 5 jų – Ispanijos. Pagrindinis priekaištas buvo per mažos grynųjų pinigų atsargos, reikalingos potencialiems nuostoliams padengti.

Tačiau pernai daug kritikos sulaukė ir patys testai – esą jie buvo nepakankamai griežti. Todėl šiemet reikalavimai buvo kiek didesni, be to, euro zoną krečiant krizei, visi rezultatai nagrinėjami per padidinamąji stiklą.

Šiemet Europos Sąjunga jau buvo paskelbusi, kad testo neišlaikiusiems bankams bus skirta parama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką