Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Financial Times“: kuo tai, kas vyksta dabar, panašu į JAV 2008-ųjų krizę

Krizė Italijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Krizė Italijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarp to, kas dabar vyksta euro zonoje, ir 2008-ųjų finansinės krizės Jungtinėse Valstijose, netrukus persimetusios į visą pasaulį, yra nemažai panašumų, skelbia „Financial Times“.

Visas pasaulis pastaruoju metu spėlioja, ar tai, kas šiuo metu vyksta Europoje, yra naujo gilaus finansinio nuosmukio pradžia, ar visgi pavyks atstatyti finansinį stabilumą. „Financial Times“ pateikia kelis požymius, kurie gali liudyti, jog dabartinė finansų krizė labai panaši į finansinį nuosmukį JAV prieš trejus metus.

1. Graikija, nuo kurios prasidėjo skolų krizė euro zonoje, labai nedidelė, lyginant su globaliomis finansų rinkomis. Tačiau „Lehman Broters“ ir „Bear Stearns“ taip pat buvo palyginus nedidelės viso JAV finansinio sektoriaus fone. Tačiau būtent nuo jų prasidėjo nevaldoma griūtis.

2. 2007 metų pabaigoje JAV valdžia taip pat nesėkmingai griebėsi ekonomikos gelbėjimo priemonių, tačiau jų neužteko. Dabar Europos politikai taip pat stengiasi paskubomis „užkamšyti skyles“, svarbiausius ir sunkiausius sprendimus atidėdami ateičiai.

3. Ekonomiškai stipriausių šalių lyderiai vėl pripažino, kad nuo bankroto gelbės ne visus ir ne visada. Tai gąsdina investuotojus, kurie bijo, kad patikimos investicijos netrukus virs rizikingomis.

4. Investuotojų išgąstis užkrečiamas, tuo labiau, kad jiems sunku spręsti apie bankų patikimumą. Toks lengvai persiduodantis išgąstis buvo pastebimas ir krizės 2008-aisiais metu.

5. Iškyla trumpalaikio finansavimo, nuo kurio daug priklauso euro zonos bankai, rizika. Atsiranda greito kapitalo perkėlimo pavojus. Būtent taip elgėsi didžiulės finansų institucijos ir praėjusios krizės metu.

„Financial Times“ apžvalgininkas teigia, jog kol kas negalima pasakyti, ar šie visi panašumai liudija apie užgriūnančią naują krizę. Tačiau akivaizdu, kad šiomis dienomis nepaleidžia deja vu jausmas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką