Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 6d. 00:58

„Forbes“ išvardijo keisčiausius namus, kurie buvo parduodami 2010-aisiais

Namas virš buvusios branduolinių raketų saugyklos
silohome.com nuotr. / Namas virš buvusios branduolinių raketų saugyklos.

Žurnalas „Forbes“ išvardijo pačius keisčiausius namus, kurie praėjusiais metais buvo pardavinėjami Jungtinėse Valstijose.

JAV kiekvienais metais parduodama nesuskaičiuojama daugybė nekilnojamojo turto objektų, tačiau apsidairius įdėmiau, galima aptikti nepaprastų ir unikalių architektūrinių projektų.

Tokių ypatingų namų sąrašą žurnalas sudarė kartu su nekilnojamojo turto portalo Realtor.com ekspertais bei kompanijomis „Sotheby's International“ ir „Coldwell Banker“.

Pačiu ekstravagantiškiausiu namu buvo pripažintas būstas, įkurtas virš buvusios branduolinių raketų saugyklos. Jis stovi Adirondako kalnuose, Niujorko valstijoje. Iš išorės namas išsiskiria galbūt tik tuo, kad greta jo nutiestas lėktuvų nusileidimo takas. Tačiau namo viduje įrengtais sraigtiniais laiptais galima nusileisti į požeminį gyvenamąjį betoninį bunkerį.

Kaip juokauja vienas iš namo savininkų, jis čia jaučiasi kaip agentas 007. Tarp kitko, šeimininkas tvirtina, kad ankstesnis namo „gyventojas“ – branduolinė raketa – nepaliko jokių radiacinio užterštumo pėdsakų. Namas-bunkeris parduodamas už 2,3 mln. JAV dolerių.

Į sąrašą taip pat pateko Holivude parduodama majų šventyklos replika ir hobitų namelis.Dar vienas neįprastas namas – Montesumos kanjono oloje įrengti rūmai. Tris miegamuosius turintys apartamentai energiją gauna naudojant saulės baterijas ir propaną. Viena namo ypatybė: kartais tenka išvalyti akmens dulkes, kurios trupa nuo lubų. Namo kaina – 675 tūkst. JAV dolerių.

Nekilnojamojo turto rinkoje yra ir gyvenamaisiais būstais paversti buvę visuomeniniai pastatai. Pavyzdžiui, San Franciske ir Niujorke pardavinėjamos ugniagesių stotys, o Čikagoje ir Dalase – netgi bažnyčios. Buvusioje metodistų bažnyčioje Teksase altorius stovi pačiame virtuvės centre.

Į „Forbes“ sąrašą taip pat pateko Holivude parduodama majų šventyklos replika ir hobitų namelis, o taip pat futuristinis namas-grybas, už kurį šeimininkas nori tik 194 tūkst. JAV dolerių.

Apžvalgos autoriai perspėja: jeigu pasiryžtumėte įsigyti panašų neįprastą namą, būkite pasirengę tam, kad vėliau parduoti jį bus nepaprastai sunku. Tokie pastatai pardavinėjami metų metus, o šeimininkai yra priversti vis mažinti kainą.

Vis dėlto per 2010-uosius pavyko parduoti dalį neįprastų namų. Pavyzdžiui, šeimininkai atsikratė namų-baržų, pilies ir netgi pastato ugnikalnio krateryje. O už namą Long Ailendo saloje, išgarsėjusiame po filmo „Amitivilio siaubas“ (The Amityville Horror, 1979 m.), naujasis šeimininkas paklojo milijoną JAV dolerių.

Daugiau keisčiausių namų nuotraukų galite pamatyti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką