Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Investuotojai euro zona nepasitiki

Statula prie Europos parlamento Briuselyje
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Statula prie Europos parlamento Briuselyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Investuotojų baimes didina Ispanijos bei Graikijos miglotos perspektyvos. Taip pat menkai bedžiugina Vokietijos obligacijų aukcionas, kurio paklausa nedaug viršijo pasiūlą. Smarkai atpigo Vengrijos forintas, kai šalis sulaukė Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo kritikos ir rinkos dalyvių nepasitikėjimo, praneša SEB bankas.

Trečiadienį pasaulio finansų rinkos ir vėl atspindėjo investuotojų susirūpinimą dėl euro zonos skolų krizės. Keletas įvykių priminė rinkos dalyviams, kad euro zonos skolų problemos neišspręstos.

Ispanijos vyriausybės obligacijų pajamingumas didėjo, kadangi pasigirdo spekuliacijų jog Ispanija bus kita šalis, kuri kreipsis pagalbos iš euro zonos stabilizacijos fondo ir Tarptautinio valiutos fondo.

Antra, Graikija įspėjo, kad derybos dėl antrojo pagalbos jai paketo turi būti baigtos iki kovo, kad pastaroji išvengtų bankroto. Trečia, Vokietijos obligacijų aukcionas, nors buvo išplatintos visos obligacijos, šiek tiek nuvylė, kadangi paklausa nedaug viršijo pasiūlą.

Europos indeksai trečiadienį krito 0,55–2,04 proc. Kita vertus, JAV akcijos sugebėjo net šiek tiek pabrangti. „Dow Jones“ ir „S&P 500“ indeksai pakilo po 0,02 proc., kadangi nustebino geri mažmeninės prekybos ir automobilių pardavimai.

Vengrijos forintas trečiadienį smarkiai atpigo – iki rekordinio lygio euro atžvilgiu. Pasitikėjimas Vengrija tarp investuotojų šiomis dienomis smarkiai mažėja, kadangi šalis praėjusią savaitę priėmė įstatymą, kuris buvo smarkiai kritikuojamas ES ir TVF dėl to, kad pažeidžia Vengrijos centrinio banko nepriklausomumą. Tai sumažina Vengrijos galimybę pasinaudoti kredito linija iš TVF ir užsitikrinti ekonominį saugumą nepalankiomis sąlygomis, kai tuo tarpu šalies ekonomikos augimas smarkiai lėtėja dėl menko euro zonos ūkio augimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką