Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išradėjai iš Ispanijos kovai su pinigų klastotojais siūlo šviesos diodų „peles“

Labiausiai bankų veiklos vienpusiškumas pasireiškia tuo atveju, kai jie staiga atsisako tolesnio vykdomų projektų finansavimo arba sumažina prašomo kredito dydį.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ispanijos inžinieriai rado originalų būdą, kaip išaiškinti padirbtas monetas, kurių, kaip ir padirbtų banknotų, labai daug sukasi apyvartoje Europos Sąjungos (ES) šalyse.

Dabartiniai padirbtų monetų atpažinimo būdai dar netobuli, be to, nepigūs, todėl buvo nuspręsta šiai procedūrai pritaikyti įprastą optinę „pelę“, praneša portalas http://blog.gcoins.ru.

Naujam detektoriui konstruktoriai panaudojo nebrangų manipuliatorių su optiniu „pelės“ judėjimo skaitytuvu. Ispanų sukurtame modelyje šviesos spindulys iš „pelės“ daviklio atsispindi nuo tiriamo paviršiaus ir yra analizuojamas.

Moneta, kurios tikrumą reikia nustatyti, lėtai sukama ratu, o visus jos paviršiaus niuansus nuskaito grupė optinių daviklių. Gautas rezultatas palyginamas su etalonu, o po to sistema priima sprendimą.

Šią operaciją galima atlikti ir kompiuterių kameromis, bet „pelės“ optiniai davikliai gerokai patogesni. Jie pigūs, kompaktiški ir leidžia šviesos spindulį itin siauru kampu, o tai sumažina paklaidos tikimybę.

Tačiau kovoti su netikrų pinigų dirbėjais galės ne kiekviena „pelė“: tyrimo autoriai rekomenduoja naudoti tik ne mažiau kaip 15x15 pikselių daviklius, kurie gali apdoroti signalą realaus laiko režimu. Tam labiau tinka ne lazeriniai, o diodiniai ar infraraudonųjų spindulių davikliai, praneša portalas.

Dabar rengiamasi išbandyti šio išrasto prietaiso darbinį modelį, galinti atpažinti netikras monetas. Kaip parodė tyrimai, vien tik 2008 metais buvo išaiškinta apie 200 tūkst. padirbtų monetų, kurių 79 proc. sudarė plačiausiai naudojamos – dviejų eurų.

„Ispanijos inžinierių išrastas prietaisas toks paprastas, kad tikriausiai bus pradėta masinė jo gamyba. Šiais mažais detektoriais galės naudotis ir pirkėjai. Jo kūrėjai mano, kad jeigu tokį prietaisą galėtų turėti kiekvienas, būtų galima išaiškinti visas padirbtas monetas Europos Sąjungos teritorijoje“, – praneša minėta numizmatų svetainė.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pinigai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką