Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV sprendimas pasaulio finansų rinkų nenuramino

Akcijų birža
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Akcijų birža
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį JAV akcijos smarkiai krito dėl baimės, kad JAV vyriausybės išlaidų sumažinimas neigiamai paveiks ekonomikos atsigavimą. Dow Jones Industrial indeksas nukrito 2,19 proc., S&P 500 – 2,56 proc., o Nasdaq – 2,75 proc., rašoma banko „Finasta“ apžvalgoje.

Investuotojai vakar pardavinėjo visas akcijas, neatsižvelgiant į vieno ar kito sektoriaus rodiklius.  Dow Jones Industrial indeksas krito jau aštuntą dieną iš eilės. Tai yra ilgiausias indekso kritimo laikotarpis nuo 2008 spalio mėnesio, kuomet įvyko investicinio banko „Lehman Brothers“ griūtis.

S&P 500 indeksas krito septintą dieną iš eilės, ir tai taip pat ilgiausias kritimo laikotarpis nuo 2008 metų.

Vartojimo išlaidos birželio mėnesį sumažėjo 0,2 proc. Tai pirmas mėnuo per pastaruosius du metus, kuomet vartojimo išlaidos mažėjo. Asmeninės pajamos toliau didėjo, nors ir lėtesniu tempu, nei praeitą mėnesį. Birželio mėnesį pajamos padidėjo 0,1 proc, o per metus jos yra padidėjusios 5 proc.

Vakarų Europos akcijų indeksų reikšmės ritosi žemyn. Rinka taip ir neužsikrėtė optimizmu dėl JAV
patvirtinto skolos limito padidinimo. Investuotojų gretose pasklido bendras nerimas dėl lėtėjančio pasaulio ekonomikos augimo ir buvo toliau traukiamasi iš akcijų rinkos. Smuko visi 18 nacionalinių Europos rinkų indeksai, o Italijos ir Ispanijos vyriausybės vertybinių popierių pajamingumai traukėsi.

Azijos regiono akcijų indeksai taip pat neatlaikė pardavėjų spaudimo. Iš pagrindinių indeksų vienintelis Kinijos CSI 300 svyravo ties nuliniu pokyčiu, o Japonijos ir Pietų Korėjos akcijų indeksų reikšmės sumažėjo daugiau kaip 2 proc.

Remiantis vakar paskelbtais duomenimis, JAV vartojimas susitraukė pirmą kartą per pastaruosius du metus, o pajamos augo lėčiausiu tempu nuo praėjusių metų lapkričio. Prastos naujienos skatino investuotojus atsikratyti Azijos bendrovių eksportuojančių į JAV akcijomis. Taip pat itin ženkliai pigo su jūros transportu susijusių bendrovių akcijos. Investuotojų susidomėjimo nesulaukė ir finansinis sektorius.

Apsidraudimas nuo Ispanijos ir Italijos nemokumo pabrango iki rekordinių lygių, viena Kinijos agentūra sumažino JAV skolos reitingą, taigi išaugusi finansinio sektoriaus bendrovių rizika išgąsdino investuotojus ir jie pardavinėjo šio sektoriaus bendrovių akcijas.

Aukso kainai toliau šturmuojant naujus rekordus investuotojų lėšos plūdo į šio metalo kasyba užsiimančių bendrovių akcijas ir būtent šio sektoriaus bendrovių akcijos buvo bene vienintelės
stabiliai brangusios vakar Azijos regione.

Antradienį Vilniaus biržos indeksas sumažėjo 0,37 proc. Antrą prekybos sesiją iš eilės aktyviausiai prekiauta „TEO“ akcijomis, kurių perleista už 43 tūkst. eurų. Talino biržoje buvo matoma gerokai didesnė apyvarta nei pirmadienį ir siekė 306 tūkst. eurų, iš kurių 25 tūkst. eurų priklausė tiesioginiams sandoriams. Biržos indeksas sumažėjo 0,84 proc. Rygos biržos aktyvumas ir vėl buvo labai menkas – siekė 30 tūkst. latų. Tačiau indeksas kiek atsilaikė prieš pasaulines tendencijas ir kukliai padidėjo 0,03 proc.

Rusijos akcijų rinka vakar perėmė Vakarų nuotaikas dėl lėtėjančio ekonomikos augimo. Be to, indeksų verčių mažėjimą paskatino ir pigusi nafta. Nuostolis buvo registruotas daugeliui pagrindinių biržos akcijų – „Gazprom“ pigo 0,8 proc., „LUKoil“ – 1,8 proc., „Rosneft“ – 1,3 proc.

informacija
NASDAQ VILNIUS SERVICES, UAB
Darbuotojų sk.: 259
INVL ASSET MANAGEMENT, UAB
Vadovas: Darius Šulnis Darbuotojų sk.: 70 2015m . Pajamos: 1 - 2 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką