Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 2d. 01:14

Jungtinės Amerikos Valstijos dar negali ramiau atsikvėpti: balsavimas dėl taupymo priemonių Atstovų rūmuose atidėtas, „fiskalinio skardžio“ pavojus išlieka

JAV senatorius Charlesas Schumeras po posėdžio kalba mobiliuoju telefonu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV senatorius Charlesas Schumeras po posėdžio kalba mobiliuoju telefonu
Balsavimas dėl taupymo priemonių, kurios padėtų Jungtinėms Amerikos Valstijoms išvengti „fiskalinio skardžio“ (ekonomikos recesijos) JAV Kongreso Atstovų rūmuose antradienio vakarą buvo atidėtas.

15min.lt jau rašė, kad išvakarėse Senatas pritarė, kad 2013-aisiais liktų galioti dar prezidento Džordžo Busho įteisintos mokesčių lengvatos, o mokesčiai didėtų tik turtingiesiems – tiems, kurie per metus uždirba daugiau kaip 400 tūkst. dolerių ir poroms, uždirbančioms daugiau nei 450 tūkst. dolerių per metus.

Tuo tarpu daugiau nei 100 mln. namų ūkių, kurių pajamos per metus siekia iki 250 tūkst. dolerių mokesčių didinimo turbūt išvengs.

Tačiau Atstovų rūmuose vykusio uždaro posėdžio metu respublikonai išreiškė nepasitenkinimą, kad Senatas savo nutarimu nesumažino išlaidų socialinėms programoms. Jos sudaro didelę dalį biudžeto išlaidų.

Tad Atstovų rūmai planuoja papildyti nutarimą reikalavimais, kurie padės sutaupyti biudžeto lėšų. Po to nutarimo projektas vėl bus grąžintas Senatui.

Apie „fiskalinio skardžio“ grėsmę – staigaus mokesčių didinimo ir biudžeto išlaidų mažinimo būtinybę – JAV prabilta prieš dvejus metus. Tačiau aktyvias diskusijas šiuo svarbiu ekonominiu klausimu JAV politikai pradėjo tik baigiantis 2012-iesiems.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

21:57
01:27:07
01:32

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką