Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 17d. 09:07 , atnaujinta: 2012 vasario 17d. 12:14

Koncernas „Gazprom“ Europai, bet ne Lietuvai, dujų kainą sumažino vidutiniškai 10 proc.

Gamtinės dujos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Gazprom“ dujotekis

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ sumažino Europos šalims tiekiamų dujų kainą vidutiniškai 10 proc.

Šią naujieną skelbia laikraštis „Financial Times“, cituodamas kompanijos valdybos pirmininko pavaduotoją Aleksandrą Medvedevą.

Kaip teigia A.Medvedevas, „Gazprom“ sutiko mažinti kainas po derybų su keliais svarbiais klientais – prancūzų „GDF Suez“, vokiečių „Wingas“, slovakų „SPP“ ir turkų „Botas“.

„Naujoji kaina leis Rusijos dujoms sėkmingiau konkuruoti rinkoje“, – sakė įmonės „Gazprom“ atstovas.

Kiek anksčiau koncernas yra skelbęs, kad 2011 metais dujų gavybą padidino 0,9 proc. – iki 513 mlrd. kubinių metrų. O eksportą į Europą – 8 proc., t.y. iki 150 mlrd. kubinių metrų.

Darbiečiai prašo pasiaiškinti

Neseniai Lietuvoje lankęsis „Gazprom export“ generalinis direktorius teigė, kad patvirtino, kad bendrovė „Achema“ išsiderėjo mažesnę dujų kainą. „Taip pat mes susitarėme didinti dujų tiekimo apimtis ateityje. Tai reiškia, kad didžiausia Lietuvos kompanija gaus dujų konkurencinėmis kainomis“, – pridūrė bendrovės vadovas. Jo pasiteiravus, ar sumažinti dujų kainą bendrovei padėjo tai, kad premjeras A.Kubilius   Gazprom export“ prieš pusantrų metų rašė laiškus, jis sakė, kad kai aukšti valstybių pareigūnai kreipiasi raštu, „į juos kreipiamas ypatingas dėmesys“.

Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas ištirti, ar šalies premjeras Andrius Kubilius nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, kai 2009 m. „Gazprom“ vadovybei ir Rusijos vicepremjerui Viktorui Zubkovui rašė laiškus, kreipdamasis dėl AB „Achema“ interesų.

V.Gapštys, remdamasis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, teigia, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) ne kartą yra gavę paramos iš „Achemos“ grupei priklausančių įmonių. Tokia parama politinei partijai buvo ypač didelė 2008 m. – prieš premjero ir TS-LKD partijos pirmininko kreipimąsi į „Gazprom“ vadovus bei Rusijos Federacijos vicepremjerą dėl „Achemai“ palankaus sprendimo. VRK duomenimis, vien 2008 m. TS-LKD iš „Achemos“ grupės įmonių gavo daugiau kaip 150 tūkst. litų paramos. „Achemos“ grupės įmonės taip pat rėmė ir pavienius TS-LKD kandidatus rinkimuose.

„Iš VRK pateiktų ataskaitų aišku, kad jas pasirašė pats A. Kubilius. Iš to galima spręsti, kad premjeras, kreipdamasis į užsienio bendrovę bei užsienio valstybės pareigūnus dėl vienos bendrovės interesų, žinojo, kad jo vadovaujama politinė partija yra gavusi piniginę paramą iš įmonių, susijusių su šia bendrove. Mes esame įsitikinę, kad taip jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus“, – sako V.Gapšys.

VTEK prašoma ištirti, ar A.Kubilius savo veiksmais neprotegavo vienos bendrovės ir nepažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo bei valstybės tarnybos įstatymo, kai atstovavo išimtinai vienos privačios bendrovės interesams, pasinaudodamas savo pareigomis bei siekdamas paveikti kitų asmenų sprendimą. Taip pat prašoma ištirti, ar premjeras nesupainiojo viešųjų ir privačiųjų interesų, nes žinojo, kad „Achemos“ grupės įmonės yra jo vadovaujamos politinės partijos rėmėjos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką