Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 28d. 17:34

Krizė suleido dantis į vieną pagrindinių Ispanijos darbdavių – parduotuvių tinklą „El Corte Ingles“

Ispanų parduotuvių tinklas "El Corte Ingles" netlaiko krizės spaudimo
Ispanų parduotuvių tinklas "El Corte Ingles" netlaiko krizės spaudimo

Viena didžiausių universalinių parduotuvių Europoje „El Corte Ingles“, kurios centrinė būstinė įsikūrusi Madride, pranešė apie praėjusių metų darbo rezultatus. Svarbiausios Ispanijos parduotuvės ataskaita ir skaičiai iškalbingi, rašo elblogsalmon.com. Akivaizdu, kad krizė palietė ir vieną pagrindinių šalies darbdavių bei privertė jį atsisakyti trijų tūkstančių savo darbuotojų paslaugų.

Skaičiai rodo, jog „El Corte Ingles“ pardavimai 2011-aisiais buvo mažiausi nuo 2005 metų. Šis parduotuvių tinklas laikomas vienu didžiausių šalies darbdavių, tačiau per metus darbuotojų skaičius smarkiai sumažėjo. Baigiantis 2011 metams, „El Corte Ingles“ dirbo daugiau kaip 99 tūkst. žmonių.

Iš jų – 71 proc. dirbo visą darbo dieną. Tuo tarpu 2010 m. visą etatą turinčių žmonių skaičius buvo kiek didesnis ir buvo pastebimas augimas. Šiuo metu jau atleista per trys tūkstančiai darbuotojų, dar 20 tūkst.  sutrumpintas darbo laikas, taip pat sumažintas ir atlyginimas. Akivaizdu, kad iki šiol buvęs vienu didžiausiu darbdavių, „El Corte Ingles“ dabar jau nebekuria naujų darbo vietų, tik jas naikina. 

Kritikai mano, jog vienai didžiausių Europoje universalinių parduotuvių atėjo permainų metas. Pirmiausia jie rekomenduoja pradėti keisti parduotuvės įvaizdį, kad žmonės, įėję į vidų, nesijaustų kaip laiko mašina persikėlę į septintą dešimtmetį. Antrasis pasiūlymas susijęs su produktyvesniu naujųjų technologijų išnaudojimu. Siūloma tobulinti internetinę pardavimo sistemą, palengvinti susisiekimą su parduotuvėmis tiems, kurie gyvena toliau nuo didesnių miestų ar miestelių.

Trečia specialistų pastaba – rinkos plėtra. Šiuo metu „El Corte Ingles“ parduotuvės veikia tik Ispanijoje ir Portugalijoje ir kol kas, nežinia kodėl,  neplėtoja savo parduotuvių tinklo kitose šalyse.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką