Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos, Ukrainos ir Kazachstano laukia ekonomikos augimo metai, teigia analitikai

Prognozuojamas ekonomikos augimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prognozuojamas ekonomikos augimas
Šaltinis: Marketnews.lt
0
A A

Rusijos, Ukrainos ir Kazachstano rinkos – aukštyn šuoliuojanti Rytų ir Centrinės Europos trikinkė, šiuo metu ypač patraukli investuotojams, teigia Baltijos jūros regione veikiančio investicinio banko „Evli" analitikai.

Spartus ekonomikos atsigavimas, vidaus vartojimo augimas šiose šalyse, prognozuojama, tęsis dar kelerius metus.

„Rusija šiemet turėtų patekti į labiausiai augusių šalių penketuką“, – įsitikinusi Ene Ounmaa, „Evli“ investicinių fondų valdytoja iš Estijos, valdanti obligacijų investicinį fondą „Evli Ruble Debt“, investuojantį Rusijoje.

Pasak analitikų, konservatyviu vertinimu, Rusijos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet augs 5–6 proc. Teigiamą ekonomikos augimą Rusija fiksuoja jau trečią ketvirtį iš eilės. Praėjusių metų pabaigoje jos BVP kėlė augantis eksportas, o šiemet atsigavo ir vidaus vartojimas.

„Žaliavų rinkos istorija Rusijoje jau baigėsi, – sako Martynas Grikinis, „Evli“ investicinių portfelių valdytojas. – Taip yra todėl, kad šiuo metu į pabaigą eina atsargų atnaujinimo ekonomikos ciklas – įmonės jau atnaujino išsekusias atsargas ir vėl šiek tiek lėtina gamybą.“

Ši pasaulinio ekonomikos ciklo tendencija, tikėtina, išryškėsianti apie metų vidurį, smarkiau palies Kazachstano ir Ukrainos rinkas – jos dar labiau priklauso nuo žaliavų. Tačiau, pavyzdžiui, Kazachstane nuo praėjusių metų fiksuojamas stiprus pramonės augimas.

Šių metų pirmąjį ketvirtį Kazachstano BVP augo net 7,1 proc. Ukrainoje pirmąjį ketvirtį fiksuotas 4,8 proc. BVP augimas. „Šios tendencijos labai patrauklios investuotojams“, – pabrėžia E.Ounmaa.

Šiuo metu „Evli“ analitikai rekomenduoja į Rusijos, Ukrainos ir Kazachstano rinkas nukreipti didžiąją dalį besivystančioms rinkoms skirtų investicijų. Tačiau nepatariama rinktis žaliavų sektoriaus, nes jis gali būti koreguojamas silpstant cikliniam ekonomikos augimui.

Rusijoje labiausiai šiuo metu auga į vidaus vartojimą nukreipti sektoriai. Prognozuojama, kad vidaus vartojimas sparčiai kils dar mažiausiai dvejus metus.

Didėjantį vartojimą palaiko auganti gyventojų perkamoji galia – vidutinis darbo užmokestis Rusijoje šiemet 6 proc. didesnis nei prieš metus. Kitais metais prognozuojamas darbo užmokesčio didėjimas privačiame sektoriuje. Skaičiuojama, kad per pastaruosius dešimt metų pajamos vienam gyventojui Rusijoje yra išaugusios 9 kartus.

Artimiausiais metais, pasak „Evli“ analitikų, rublis turėtų išlikti stiprus. Infliacijos lygis taip pat šiuo metu siekia 12 metų žemumas.

Rusijos obligacijų – tiek valstybės, tiek įmonių – rinka darosi vis skaidresnė ir patrauklesnė investuotojams, ji vis labiau orientuojasi į užsienio investuotojus. Šiemet smarkiai padaugėjo naujai išleidžiamų įmonių obligacijų eurais.

„Vis dėlto kalbant apie tokias šalis kaip Rusija, Ukraina ar Kazachstanas negalima pamiršti išliekančios rizikos, – pabrėžė M.Grikinis.

Pasak jo, apie šias rinkas investuotojams yra prieinama sąlyginai mažai informacijos ir ta pati dažnai yra kontroliuojama, todėl ypač neprofesionaliam investuotojui patariama investicijas diversifikuoti – išskaidyti ir tokiu būdu galimą grėsmę sumažinti.

Marketnews.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką