2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Moody's“ pakeitė Europos kovos su krize fondo reitingo perspektyvą į neigiamą

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody‘s Investors Service“ pakeitė Europos finansinio stabilumo fondo (EFSF) reitingo perspektyvą iš „stabilios“ į „neigiamą“.
„Moody's“
„Moody's“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Perspektyva pakeista, nes į neigiamą pakeistos visų AAA reitingą turinčių EFSF garantų, išskyrus Suomiją, reitingų perspektyvos“, – teigiama agentūros pranešime.

Didžiausias fondo garantas yra Vokietija, kuri taip pat turi AAA reitingą ir kuriai tenkanti fondo dalis siekia 29 procentus.

Vokietijos reitingo perspektyva iš „stabilios“ į „neigiamą“ pakeista dėl rizikos, susijusios su skolų krize euro zonoje, dėl kurios finansinės pagalbos gali prireikti Ispanijai ir Italijai.

„AAA reitingą turinčioms šalims „Moody‘s“ šiuo metu taiko neigiamą perspektyvą, nes šių šalių finansų sistema gali būti priversta prisiimti pagrindinę finansinės paramos naštą“, – teigia agentūra.

Tuo tarpu Suomija, kuri yra labiau izoliuota nuo euro zonos pietinių valstybių narių problemų, išsaugojo „stabilią“ reitingo perspektyvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką