Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja krizė pasaulio užklupti neturėtų

Eurai ir kiaulė taupyklė
Photos.com / Eurai ir kiaulė taupyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

Euro zonos vadovai griebiasi visko, kad ištrauktų itin didelių finansinių problemų turinčias valstybes iš duobės. Bankrutuoti nesiruošia ir JAV – greičiausiai bus padidintas leistinas valstybės skolos lygis, rašoma SEB banko rinkos naujienose.

Panašu, kad Vokietijos kanclerei A. Merkel ir Prancūzijos prezidentui N.Sarkozy pavyko susitarti dėl bankų įtraukimo gelbėjant Graikiją naktį vykusiame susitikime.

Detalės bus pristatytos kitoms šalims ketvirtadienį vyksiančiame euro zonos šalių vadovų suvažiavime, tačiau, anot „Financial Times“, nutarta bankams nustatyti mokestį, sieksiantį 0,0025 proc. nuo banko turto.

Dėl šio mokesčio planuojama surinkti 10 mlrd. eurų per metus siekiantį fondą, kurio lėšos bus panaudotas Graikijos obligacijoms išpirkti. Toks apmokestinimas taps alternatyvia priemone įtraukti privatų sektorių, gelbėjant Graikiją vietoj planuoto obligacijų terminų pratęsimo.

Taip pat nuspręsta paskolinti Graikijai 75 mlrd. eurų. Europoje akcijos kilo 0,4-3,06 proc. dėl tikimybės, kad bus sklandžiau sprendžiamas skolų restruktūrizacijos klausimas.

Ketvirtadienį rinkų dalyviai atidžiai stebės euro zonos šalių vadovų susirinkimą. Europos Komisijos pirmininkas J.M. Barroso paskelbė susirinkime diskutuotinus klausimus, iš kurių svarbiausias yra naujasis Graikijos pagalbos paketas, įtraukiant ES bankus, restruktūrizuojant šalies skolą.

Geros naujienos atkeliavo ir iš JAV – valstybė gali padidinti valstybės skolos leistiną lygį. Pagrindinių JAV partijų – demokratų ir respublikonų – atstovai senate sutarė dėl kompromisinio sprendimo taupyti keliant mokesčius ir mažinant išlaidas. Siekiama tokiu būdu sutaupyti 3700 mlrd. JAV dolerių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką