Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio bankas: krizė padidins skurdą Rytų Europoje (apklausa)

Pasaulio banko teigimu, pasaulinė ekonomikos krizė į skurdą įstums 11 milijonų žmonių Rytų Europoje ir Centrinėje Azijoje.
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Pasaulio banko teigimu, 2010 metais finansų krizė į skurdą įstums 11 milijonų žmonių.
Šaltinis: 15min
0
A A

2010 metais finansų krizė į skurdą pasaulyje įstums 11 milijonų žmonių, o ant skurdo ribos atsidurs dar 23 milijonai žmonių Rytų Europoje ir Centrinėje Azijoje.

Dar 20 proc. Lietuvos, Estijos ir Vengrijos namų ūkių, turinčių nekilnojamojo turto ar kitokių paskolų, gali tapti nemokūs, rašoma Pasaulio banko ataskaitoje, kurią cituoja Balticbusinessnews.com.

Pasaulio bankas teigia, kad čia gyventojai labiausiai kenčia dėl paskolų rinkos susitraukimo, augančių kainų ir didėjančio nedarbo.

„Pasaulinė finansų krizė naikina šalių pasiekimus ir gyvenimo standartų gerėjimą“, – ataskaitą komentavo Pasaulio banko Europos ir Vidurio Azijos padalinio Skurdo mažinimo ir ekonomikos vadybos skyriaus direktorius Luca Barbone.

Kaip teigiama ataskaitoje, Rytų Europa ir Centrinė Azija yra vieni labiausiai finansų krizės paveiktų regionų. Klestėjimo laikotarpiu didėjęs paskolų prieinamumas buvo didelė parama šeimoms. Tačiau tai susilpnino jų atsparumą galimiems rinkų sukrėtimams.

Per ankstesnes krizes didelė paspirtis regiono gyventojams buvo papildomas darbas. Taip pat jie galėjo ieškoti darbo užsienyje. Tačiau finansų krizė pasaulyje atėmė tokias galimybes.

Pasaulio bankas pažymi, kad praėjusiais metais į rekordines aukštumas iškopusios maisto ir degalų kainos šiuo metu kiek sumažėjusios. Vis dėlto jos negrįžo į 2007-ųjų lygį. Ataskaitoje pabrėžiama ir tai, kad kai kurių Rytų Europos ir Vidurio Azijos šalių valiutų silpnėjimas paskatino naują kainų augimą.

Didelės maisto kainos labai apsunkino neturtingų šeimų gyvenimą, kurios esą yra priverstos maistui skirti iki 80 proc. gaunamų pajamų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką