Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per pastaruosius šešis mėnesius Europoje padaugėjo padirbtų 20 eurų banknotų

Eurai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
0
A A

2011 m. antrąjį pusmetį iš apyvartos iš viso išimta 310 000 padirbtų eurų banknotų. Tai reiškia, kad 2011 m. bendras iš apyvartos išimtų padirbtų banknotų kiekis buvo 19,3 proc. mažesnis negu 2010 m. Tačiau per 2011 m. antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, išimtų padirbtų banknotų skaičius padidėjo 4,7 proc.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad palyginti su apyvartoje cirkuliuojančių tikrų eurų banknotų skaičiumi (apie 14,4 mlrd. banknotų 2011 m. antrąjį pusmetį), padirbtų banknotų skaičius vis dar yra labai nedidelis.

Tačiau Eurosistema, t. y. Europos centrinis bankas (ECB) ir 17 euro zonos nacionalinių centrinių bankų, pataria visuomenei būti budriai ir tikrinti grynųjų pinigų operacijose gaunamus banknotus. Tikrus banknotus galima nesunkiai atpažinti taikant paprastą testą APČIUOPKITE-PAŽVELKITE-PAKREIPKITE, aprašytą ECB interneto svetainės eurui skirtuose puslapiuose ir Eurosistemos nacionalinių centrinių bankų interneto svetainėse. Kilus abejonei, įtartiną banknotą reikėtų palyginti su tokiu banknotu, dėl kurio tikrumo abejonių nekyla. Asmuo, įtariantis, kad gavo padirbtą banknotą, turėtų kreiptis į policiją arba, jei tai numatyta pagal vietinę tvarką, į atitinkamą nacionalinį centrinį banką.

Ir toliau dažniausiai buvo padirbinėjami 20 ir 50 eurų banknotai. Per pastaruosius šešis mėnesius padirbtų 20 eurų banknotų dalis padidėjo, o padirbtų 50 eurų banknotų – sumažėjo. 2011 m. antrąjį pusmetį šie du dažniausiai padirbinėti banknotų nominalai sudarė 80,0 % visų aptiktų padirbtų banknotų. Trečias dažniausiai padirbinėtas nominalas buvo 100 eurų – šie banknotai sudarė 16,0 proc. visų aptiktų padirbtų banknotų. Likusių nominalų (5, 10, 200 ir 500 eurų) banknotų dalis yra labai nedidelė.

Dauguma (97,5 %) padirbtų banknotų, išimtų iš apyvartos 2011 m. antrąjį pusmetį, aptikta euro zonos šalyse. Tik apie 2,0 proc. padirbtų banknotų aptikta euro zonai nepriklausančiose ES valstybėse narėse ir 0,5 proc. – kitose pasaulio šalyse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką