Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pinga tarptinklinis ryšys ES

Mobilusis telefonas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mobilusis telefonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagal naujas Europos Sąjungos (ES) tarptinklinio ryšio taisykles nuo liepos 1 dienos keičiasi tarptinklinio ryšio tarifai Bendrijos narėse.

Nuo šiol skambinti ir priimti skambučius išvykus į kitą ES šalį bus 73 proc. pigiau nei 2005 metais, kai ES pradėjo spręsti per didelių tarptinklinio ryšio paslaugų tarifų problemą, skelbia Europos Komisija.

Didžiausia skambučio kaina iš vienos ES narės skambinant į kitą negalės viršyti 1,35 Lt už minutę (be PVM; buvo 1,48 Lt), priimamo skambučio – 52 ct už minutę (be PVM; buvo 66 ct).

Už tarptinkliniu ryšiu gautą balso pašto pranešimą, kuriuo informuojama, kad atsiųstas naujas balso pranešimas, mokėti nereikės, bet už išklausytus balso pranešimus vartotojai turės mokėti tiek, kiek ir anksčiau.

SMS kaina lieka 38 ct.

Didžiausia didmeninė vieno megabaito duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu kaina sumažės nuo 3,45 Lt iki 2,76 Lt.

Be to, bus automatiškai nustatoma didžiausia suma, už kurią keliautojai galės siųsti ir gauti duomenis tarptinkliniu ryšiu – 50 eurų (173 Lt, nebent jie būtų pasirinkę kitokią sumą).

Pagal reglamentą operatorius privalo kiekvieną kartą, kai vartotojas įvažiuoja į kurią nors ES šalį, jam atsiųsti pranešimą apie taikomas tarptinklinio ryšio kainas. Be to, operatoriai privalo atsiųsti vartotojams įspėjimą, kai šie išnaudoja 80 proc. nustatytos sumos. Gali būti siunčiami SMS pranešimai ar el. pašto pranešimai arba pateikiami kompiuterių ekranuose kaip iškylantieji langai. Pranešimo būdą pasirenka operatorius, atsižvelgdamas į tai, kokia priemone naudojamasi.

„Nuo šiol kitoje ES šalyje viešintys turistai arba verslininkai bus apsaugoti nuo netikėtai didelių sąskaitų už naršymą internete naudojantis išmaniaisiais telefonais arba nešiojamaisiais kompiuteriais. Be to, ES mažina keliautojų tarptinklinio ryšio skambučių kainą. Esu pasiryžusi užtikrinti, kad ES telekomunikacijų rinkos taptų konkurencingesnės“, – sakė už skaitmeninę darbotvarkę atsakinga Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką