Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rytų Europos ūkis plėtosis lėčiau, teigia SEB grupės analitikai

Finansai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Finansai
Šaltinis: 15min
0
A A

Rytų Europos ekonomikos plėtra lėtės, tačiau ne taip smarkiai, kaip kai kuriose Vakarų Europos valstybėse, teigia SEB grupės analitikai šiandien Stokholme paskelbtoje Rytų Europos šalių ekonomikos apžvalgoje „Eastern European Outlook“.

Rytų Europos šalims papildomos stiprybės suteiks mažesnės nei išsivysčiusiose šalyse valstybės skolos.

Pasak SEB grupės analitikų, Rytų Europos šalių ekonomika po 2008-2009 m. finansų krizės jau pastebimai sustiprėjo ir atsigauna po gilaus nuosmukio. Vis dėlto 2012 m. apžvelgiamų šalių ekonomikos kilimą stabdys prastesnės pagrindinių eksporto rinkų perspektyvos. Tuo tarpu vidaus paklausa išliks santykinai stabili. Regiono valstybės skolos yra nedidelės, todėl poreikis taupyti ne toks stiprus kaip Vakarų Europoje. SEB grupės analitikų prognozėmis, Lenkijos, Latvijos ir Ukrainos fiskalinė politika išliks taupi ir kitąmet. Tuo tarpu Rusijos, Estijos ir Lietuvos valstybės finansų politika gali tapti kiek laisvesnė ir palaikanti vidaus vartojimą ir investicijas.

SEB grupės ekonomistai prognozuoja infliacijos mažėjimą apžvelgiamose šalyse, silpstant energijos išteklių ir maisto produktų brangimui. Santūresnė infliacija gerins vartotojų padėtį, nors darbo rinkos situacija smarkiai nepasitaisys. „Didžiausią grėsmę Rytų Europos regiono plėtrai kelia būsimas eksporto atoslūgis, kuriam daugiausiai galimybių atsispirti turi Rusija, o mažiausiai – Estija,“ – pažymi SEB grupės analitikai.

„Lietuvos, Latvijos ir Estijos ekonomikos plėtra sėkmingai persikėlė iš eksporto į vidaus rinką. Palyginti su prieškriziniu laikotarpiu, eksporto konkurencingumas yra sustiprėjęs, o privataus sektoriaus įsiskolinimai sumažėję. Dėl šių priežasčių tikimės vidutiniškai spartaus ūkio augimo 2012-2013 metais,“ – teigė SEB banko Lietuvoje vyriausioji analitikė Vilija Tauraitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ekonomika
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką