Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 17d. 14:08

Savo pirmąsias Pulitzerio premijas už naujienas internete laimėjo AFP, „The Huffington Post“, „Politico“

Naujienų agentūra „Agence France-Presse“ (AFP) ir naujienų svetainės „The Huffington Post“ bei „Politico“ pirmadienį laimėjo savo pirmąsias prestižines žurnalistikos Pulitzerio premijas, kuriomis šiemet buvo atkreiptas dėmesys į pasaulines problemas ir naujienas internetu.

Premijų skyrimo komitetas šiais metais, kai pozicijas toliau stiprino interneto žurnalistika, neskyrė apdovanojimų už redaktoriaus skiltį ir beletristiką.

Massoudas Hossaini iš AFP laimėjo reportažinės fotografijos (breaking news photography) premiją „už širdį veriantį atvaizdą mergaitės, verkiančios iš baimės po mirtininko išpuolio sausakimšoje šventovėje Kabule“, paskelbė komitetas.

Toje nuotraukoje, kurią AFP paskelbė gruodžio 7 dieną, matyti Tarana Akbari, klykianti po mirtininko bombos sprogimo gruodžio 6 dieną Abul Fazelio šventovėje Kabule.

„Kai jau galėjau atsistoti, pamačiau, kad visi aplink mane guli ant žemės, labai kruvini. Buvau labai, labai išsigandusi“, – pasakojo ta mergaitė, kurios vardas reiškia melodiją ir kuriai dabar – 11 metų.

Pulitzerio premijų administratorius Sigas Gissleris tą AFP nuotrauką pavadino jaudinama ir „ilgai prisimenama“.

AFP vadovas Emmanuelis Hoogas sakė, kad komitetas pagerbė „vieną drąsiausių ir geriausių“ agentūros fotožurnalistų ir kad šis apdovanojimas yra „AFP primygtinių kokybės ir atsidavimo reikalavimų ... pripažinimas“.

„Šiandien naujienų arenoje žodžiai be vaizdų yra skurdūs, o vaizdai be teksto – nepakankami. Abu šie (dalykai) papildo vienas kitą, o atvaizdai – statiški ar judantys – yra esminė 21-ojo amžiaus žurnalistikos dalis ... Bravo ir sveikinimai Massoudui“, – pridūrė E.Hoogas.

M.Hossaini, kuris dirba Kabule, sakė, kad yra sukrėstas šių naujienų ir labai džiaugiasi.

„(Svarbu) ne vien laimėti apdovanojimą, nes žinau, kad tapau afganų žmonių ir tų, kurie per mirtininkų išpuolius neteko gyvybių, ir visų karo aukų balsu“, – sakė jis.

Fotografas prisipažino, jog ta nuotrauka kelia tokių skausmingų prisiminimų, kad jis dabar vengia į ją žiūrėti.

„Žinau, kad visi, kurie pamato šią nuotrauką, pagalvoja apie fotografą, bet viliuosi, kad ir nepamiršta to skausmo, kurį patiria Afganistano žmonės“, – pridūrė jis.

Pulitzerio premijos buvo pradėtos dalyti 1917 metais, o prieš trejus metus dėl jų buvo leista varžytis ir vien internetiniams leidiniams.

Davidas Woodas iš „The Huffington Post“ laimėjo nacionalinių naujienų (national reporting) premiją už „labai įdomų fizinių ir emocinių iššūkių“, su kuriais susiduria Irake ir Afganistane sužeisti amerikiečių kariai, tyrinėjimą, pranešė premijų komitetas.

Mattas Wuerkeris iš „Politico“ buvo apdovanotas už redaktoriaus skilties karikatūras, kuriomis pašiepiamas 2011-aisiais Vašingtoną apėmęs partijų konfliktas.

Tarnybos visuomenei (public service) premija atiteko „The Philadelphia Inquirer“ už „miesto mokyklose paplitusio smurto nagrinėjimą“, nurodė Pulitzerio premijų komitetas.

Premija už specialų reportažą (breaking news) atiteko Alabamos laikraščio „The Tuscaloosa News“ darbuotojams už reportažus realiu laiku, padėjusius po mirtino viesulo ieškoti dingusių žmonių. Tas viesulas taip pat privertė laikraštį leisti kitoje vietoje.

Tiriamosios žurnalistikos premija pasidalijo Mattas Apuzzo, Adamas Goldmanas, Eileen Sullivan ir Chrisas Hawley iš „Associated Press“ (AP), Michaelas Berensas ir Kenas Armstrongas iš „The Seattle Times“.

AP tokio pripažinimo sulaukė už pranešimus apie Niujorko policijos slaptą sekimo programą, pagal kurią buvo stebimas kasdienis gyvenimas musulmonų bendruomenėse.

„The Seattle Times“ žurnalistai buvo pagerbti už reportažus apie mažai žinomą vyriausybinę instituciją Vašingtono valstijoje, kurios sprendimu sunkiems ligoniams skausmas buvo pradėtas malšinti jau ne saugesniais vaistais, o metadonu – pigesniu, bet pavojingesniu medikamentu.

Laikraštis „The New York Times“ gavo dvi Pulitzerio premijas – už Davido Kocieniewski aiškinamąjį reportažą (explanatory reporting) apie mokesčių įstatymų spragas ir už Jeffrey Gettlemano tarptautinius reportažus (international reporting) apie badą ir konfliktą Rytų Afrikoje.

Vietos naujienų (local reportin) Pulitzerio premijas gavo 24 metų Sara Ganim, kuri tapo viena jauniausių laureačių, ir Pensilvanijos Harisbergo dienraščio „The Patriot-News“ darbuotojai. Eli Sanders iš Vašingtono valstijos savaitraščio „The Stranger“ buvo pagerbta už geriausią apybraižą (feature writing), Mary Schmich iš „Chicago Tribune“ – už komentarus, Wesley Morrisas iš „The Boston Globe“ už recenzijas (criticism), o Craigas Walkeris iš „The Denver Post“ – už apybraižos žanro fotografiją (feature photography).

Pulitzerio komitetas, kuriame dirba žurnalistai iš visos šalies ir Kolumbijos universiteto atstovai, skiria ne vien žurnalistikos premijas, bet ir literatūros, dramos ir muzikos apdovanojimus. Šiemet, pirmą kartą nuo 1977-ųjų, nebuvo paskirta beletristikos (fiction) premija.

Dramos premija atiteko Quiaros Alegrios Hudes pjesei „Water by the Spoonful“, o istorijos premija – velioniui Manningui Marable'ui už žmogaus teisių aktyvisto Malcolmo X biografiją „Malcolmas X: gyvenimo persikūnijimai“ (Malcolm X: A Life of Reinvention).

Johnas Lewisas Gaddisas gavo Pulitzerio biografijos premiją už knygą apie Amerikos diplomatą George'ą F.Kennaną „George'as F.Kennanas: amerikietiškas gyvenimas“ (George F. Kennan: An American Life).

Pulitzerio premija už poeziją atiteko Tracy K.Smith knygai „Gyvenimas Marse“ (Life on Mars).

Bendroji negrožinės literatūros (general nonfiction) premija buvo paskirta Stepheno Greenblatto knygai „Posūkis: kaip pasaulis tapo modernus“ (The Swerve: How the World Became Modern), o muzikos – Kevino Putso operai „Silent Night: Opera in Two Acts“.

Kiekvienas Pulitzerio premijos laureatas gauna 10 tūkst. dolerių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką