Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skolon gyvenanti Italija gali sulaukti reitingų agentūros kirčio

„Moody's“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Moody's“
Šaltinis: 15min
0
A A

Reitingų agentūra „Moody's“ penktadienį pareiškė, kad per artimiausią mėnesį gali sumažinti Italijos skolinimosi reitingą dėl sunkios šalies finansinės padėties, praneša naujienų agentūra CNBC.

„Moody's“ kol kas yra numačiusi Italijai Aa2 (aukštas saugumo lygis) reitingą. Tai yra vienas didžiausių galimų reitingų, reiškiantis, kad skolinti Italijai yra saugu.

Reitingų agentūra išreiškė nerimą dėl nestabilios šalies politinės arenos ir vis gilėjančios skolos krizės. Anksčiau agentūra priekaištavo Italijai dėl nelanksčios darbo rinkos ir augančių šalies skolinimosi kainų.

Italijos skola yra viena didžiausių pasaulyje – siekia apytiksliai 120 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).

Kol Italija dar nenugrimzdo į tą pačią duobę, kur jau yra Graikija, Airija ir Portugalija, valstybei auga skolinimosi kaina investuotojams nerimaujant dėl Italijos ateities ir tikintis didesnių palūkanų iš Italijos vertybinių popierių.

Investuotojai taip pat yra atsargūs Europos bankų atžvilgiu. Pastarieji turi sukaupę daug įsiskolinusių šalių vertybinių popierių. Manoma, kad bankus Italijos reitingo sumažinimas taip pat paveiks smarkiai.

Kita reitingų agentūra – „Standart & Poor's“ Italijai skyrusi A+ (aukštesnis investicinis reitingas) reitingą su neigiama perspektyva, o „Fitch Ratings“ reitingų agentūra Italiją vertina kiek geriau – skirtas AA– reitingas (aukštas saugumo lygis) su stabilia perspektyva.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką