Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 4d. 07:23 , atnaujinta: 2012 rugsėjo 4d. 22:40

Skrydžių bendrovės „Lufthansa“ palydovės pradėjo dar vieną streiką: dešimtys tūkstančių keleivių antradienį grauš nagus, Vilniuje leidosi tuščias lėktuvas

„Lufthansa“ palydovių streikas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Lufthansa“ palydovių streikas

Antradienio rytą bendrovės „Lufthansa“ palydovės pradėjo naują streiką, praneša „Reuters“. Streikai pridarys nepatogumų ir lietuviams.

Spiegel.de rašo, kad streikas vyksta trijuose didžiausiuose Vokietijos oro uostuose, atšaukta per 300 skrydžių. Akcija tęsis 8 valandas. Dėl to su sunkumais susidurs keleiviai, skrendantys iš ir į Frankfurto, Berlyno Tėgelio bei Miuncheno oro uostus.

Antradienį streikas vyksta: 5-13 val. – Berlyno-Tėgelio oro uoste, 6-14 val. – Frankfurto oro uoste, nuo 13 val. iki 24 val. – Miuncheno oro uoste.

Vilniaus oro uosto atstovė spaudai Sandra Šiaulienė 15min.lt antradienį sakė, kad vienas skrydis iš Frankfurto į Vilnių įvyks, tačiau lėktuvas dėl streiko sostinėje nusileis tuščias. „Suplanuota, kad šis lėktuvas iš Vilniaus oro uosto pakils jau tada, kai streikas bus pasibaigęs – 14 val. 55 min“, – sakė ji.

Vilniaus oro uosto tinklalapyje nurodoma, kad šis lėktuvas išskrido vėliau nei planuota – 15 val. 35 min.

Taip pat vėlavo 14 val. 10 min. iš Frankfurto Vilniuje turėjęs nusileisti lėktuvas, jo sulaukta 14 val. 50 min. 

Dėl streiko buvo atšauktas trečiadienį 6 val. ryto turėjęs įvykti skrydis iš Vilniaus į Frankfurtą. „Tačiau mes dar turime vilčių, kad šis skrydis įvyks. Mums buvo sakoma, kad ir popietinis skrydis neįvyks, tačiau paskui viskas pasikeitė“, – teigė S.Šiaulienė.

Ankstesnis streikas praėjusį penktadienį, rugpjūčio 31 d., tapo rimtu galvos skausmu 200 atidėtų reisų keleiviams. Iš viso neišskrido 26 tūkst. keleivių. Kompanijai tai kainavo milijonus eurų. Problemų dėl šio streiko iškilo ir Lietuvos piliečiams.

„Lufthansa“ darbuotojai reikalauja 5 proc. pakelti algas. Taip pat protestuoja prieš neetatinių darbuotojų samdymą. Kompanijos vadovybė pareiškė, kad gali algas padidinti tik 3,5 proc.

Streikus rengia profsąjunga „Unabhaengige Flugbegleiter Organisation“ (UFO), ginanti 19 tūkst. kompanijos skrydžių palydovių interesus.

Anot Spiegel.de, šie protestai gali būti tik pradžia, nes bruzda ir pilotai bei kiti bendrovės darbuotojai.

Papildyta 22.40 val. LNK televizijos Žinios paskelbė, kad galutinai patvirtinta, jog trečiadienio ryto "Lufthansa" reisas iš Vilniaus į Frankfurtą yra atšauktas. Tai skelbiama ir Vilniaus oro uosto tinklalapyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką