Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Slovakijos įstatymų leidėjai nepritarė mėginimui sustiprinti euro zonos finansinio gelbėjimo fondą

ES valiuta
Photos.com nuotr. / ES valiuta
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Slovakijos įstatymų leidėjai antradienį atmetė pasiūlymą sustiprinti Europos finansinio stabilumo fondą (EFSF) per lemiamą balsavimą, kuris taip pat sužlugdė centro dešiniąją vyriausybę, susiejusią savo ateitį su šiuo planu.

Tik 55 iš parlamento salėje buvusių 124 įstatymų leidėjų pritarė šiam projektui, devyni balsavo prieš, o 60 nebalsavo, faktiškai blokuodami pastangas pertvarkyti euro zonos 440 mlrd. eurų finansinio gelbėjimo fondą.

Šis balsavimas taip pat lėmė premjerės Ivetos Radičovos centro dešiniosios vyriausybės žlugimą, nes ji nesugebėjo užsitikrinti koalicijos partnerės – liberaliosios Laisvės ir Solidarumo partijos (SaS) – palaikymo.

I.Radičova anksčiau buvo pareiškusi, kad šis balsavimas taip pat bus pasitikėjimo jos vyriausybe išbandymas.

Opozicinė kairioji partija „Smer-SD“ po šio balsavimo sakė esanti pasiruošusi balsuoti už EFSF pertvarkymą, jeigu bus pažadėta surengti pirmalaikius rinkimus.

Slovakijos prezidentas nutraukė kelionę po Aziją

Slovakijos prezidentas nusprendė nutraukti savo kelionę po Aziją, siekdamas padėti spręsti savo šalies politinę krizę. Prezidento kanceliarija informavo, kad šalies vadovas Ivanas Gasparovičius, kuris viešėjo Indonezijoje ir Filipinuose, veikiausiai grįš ketvirtadienį, o ne šeštadienį, kaip buvo planuota.

I.Gasparovičius priims premjerės Ivetos Radičovos ir jos koalicinės vyriausybės atsistatydinimą. Prezidentas gali paskirti naują premjerą, o kita išeitis yra pirmalaikiai visuotiniai rinkimai, jeigu jiems pritartų parlamentas.

Europos finansinio stabilumo fondo klausimas bus svarstomas trečiadienį

Slovakija – vienintelė euro zonos šalis, kuri dar nepritarė Europos finansinio stabilumo fondo (EFSF) įgaliojimų išplėtimui. Šį išplėtimą Bendrijos lyderiai suderino liepą, bet jį turi ratifikuoti atskirai kiekviena šalis.

„Manoma, kad EFSF vienaip ar kitaip bus patvirtintas savaitės pabaigoje“, – sakė finansų ministras Ivanas Miklošas parlamentui prieš balsavimą. EFSF – pagrindinis Europos ginklas kovoje su skolų krize, keliančia grėsmę bendrai Europos valiutai, regiono bankams ir galbūt visai pasaulio finansų sistemai.

Nesėkmingas balsavimas Slovakijos parlamente pabrėžia, kaip sunku surasti bendrą atsakymą į gilėjančią krizę valiutos bloke, kur 17 narių turi veikti išvien drauge, o rinkėjai vis labiau nepatenkinti dėl didėjančių išlaidų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką